پدر نخست‌وزیر انگلیس تقاضای تابعیت فرانسه می‌دهد

کدخبر: 382919
اقتصاد نیوز : پدر نخست‌وزیر انگلیس که حامی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا است گفته قصد دارد تقاضای تابعیت فرانسه بدهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، پدر «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس قصد دارد بعد از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا تقاضای تابعیت فرانسه بدهد. 

 «استنلی جانسون»، عضو سابق پارلمان اروپا که بر خلاف پسرش حامی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا است گفت که مادرش متولد فرانسه است و می‌خواهد تبعه این کشور شود. 

انگلیس رسماً ساعت ۲۳ روز پنجشنبه رابطه ۴۸ ساله‌اش با اتحادیه اروپا را به پایان رسانده و از این اتحادیه جدا می‌شود.

بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، شهروندان این کشور امکان حرکت آزادانه در داخل کشورهای عضو این اتحادیه را از دست خواهند داد و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا هم برای زندگی در انگلستان باید درخواست روادید کنند. 

استنلی جانسون، در حالی که به زبان فرانسوی صحبت می‌کرد گفت داشتن روادید فرانسوی برای او اهمیت دارد. 

او گفت: «اگر درست متوجه شده باشم، اهل فرانسه‌ام. مادرم در فرانسه متولد شده؛ مادر او هم کاملاً فرانسوی بود، پدربزرگش هم همین‌طور.»

استنلی جانسون درباره تقاضای تابعیتش گفت: «بنابراین، این کار برای من به منزله به دست آوردن دوباره چیزی است که دارم و این مرا خیلی خوشحال می‌کند. 

پدر نخست‌وزیر انگلیس که ۸۰ سال سن دارد گفت: «من همیشه اهل اروپا خواهم بود و از این اطمینان دارم. کسی نمی‌تواند به مردم بریتانیا بگوید شما اروپایی نیستید. داشتن ارتباط با اتحادیه اروپا اهمیت دارد.»

بوریس جانسون قبل از رسیدن به سمت نخست‌وزیری انگلیس در سال ۲۰۱۹، یکی از مهم‌ترین چهره‌های طرفدار خروج این کشور از اتحادیه اروپا بود. 

مجلس عوام انگلیس روز چهارشنبه توافق تجاری حاصل‌شده میان دولت او و اتحادیه اروپا را به تصویب رساند. جانسون گفت این توافق، آغازگر «رابطه‌ای جدید بین بریتانیا و اتحادیه اروپا» خواهد بود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما