یخبندان در 23 مرکز استان/ هوای ناسالم برای همه گروه‌های سنی در کلانشهرها

کدخبر: 383046
اقتصادنیوز :‌مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت پنج‌شنبه ۱۸ دی افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوادر شهرهایی نظیر تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد پیش بینی می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: با ادامه پایداری جوی در اغلب نقاط کشور، کماکان افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت ادامه دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: از بعدازظهر امروز ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ تا اواخر وقت پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در شهرهایی نظیر تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد پیش بینی می شود.

وی افزود: بر این اساس امروز در شهرهای تهران، کرج، قم، شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ در تهران، کرج، قم و مشهد، یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ در تهران، کرج، قم و مشهد، دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ در اصفهان و مشهد، سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ در تهران، کرج و قم، چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ در تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان و تبریز و پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ در تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و  مشهد، پتانسیل افزایش غلظت آلاینده‌ها به شرایط ناسالم برای همه گروه‌های سنی و در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون شهری افزایش غلظت آلاینده‌ها تا شرایط بسیار ناسالم وجود دارد.

ضیائیان اظهار کرد: همچنین از ظهر امروز تا اواخر وقت پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸، افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها در شهرهای تبریز، قزوین، اراک، اصفهان و مشهد، پیش بینی می شود 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تأکید کرد: توصیه می شود مدیریت به منظور کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی و کاهش آلاینده‌ها، در دستور کار باشد و افراد تردد غیرضروری در سطح شهر نداشته باشند و از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

*هشدار افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان و توصیه به صیادان

وی اظهار کرد: از روز شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ تا پیش از ظهر سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ افزایش ارتفاع موج تا یک متر، روز شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ در نواحی مرکزی خلیج فارس و دریای عمان، روز یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ در خلیج فارس و دریای عمان، روز دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و روز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

ضیائیان با اشاره به احتمال غرق شدن قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی و بروز اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل، تأکید کرد: در این راستا باید محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی در دستور کار باشد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: همچنین از اواخر وقت یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ تا اواخر وقت دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۵، افزایش ارتفاع موج تا یک متر روز یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ در غرب دریای خزر و روز دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ دریای خزر پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در این راستا احتمال غرق شدن قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد، که توصیه می شود محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به ویژه فراساحل، در دستور کار باشد.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز شنبه ۱۳ دی صاف و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۱ و صفر درجه است.

وی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۱۳ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده در ۲۳ مرکز استان کمینه دما سر و زیر صفر درجه است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی