تاکید العامری بر اخراج آمریکایی‌ها از عراق

کدخبر: 383498
رئیس ائتلاف الفتح عراق در اظهاراتی ضمن تأکید بر بازگرداندن هیبت و حاکمیت کشورش گفت که هیچ‌گونه سازشی درباره اخراج آمریکایی‌ها از عراق صورت نخواهد گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، المعلومه اعلام کرد، هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق در سخنانی در جریان راهپیمایی مردمی ملت عراق در نخستین سالروز شهادت سرداران مقاومت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و ابو مهدی المهندس، نایب رئیس حشد شعبی در میدان التحریر در بغداد اظهار کرد: باید به حاکمیت کامل ملی دست یابیم و نیروهای آمریکا را از کشور اخراج کنیم و این موضوع به هیچ عنوان و به هیچ قیمتی قابل سازش نیست.

وی افزود: باید برای بازگرداندن هیبت عراق تلاش کرد و شهید ابو مهدی المهندس نیز برای تحقق این هدف تلاش می‌کرد.

العامری همچنین بر بازیابی نقش تاریخی عراق در منطقه تأکید کرد و گفت: ثبات عراق به معنای ثبات در منطقه است و این هدف بدون اخراج تمامی نظامیان خارجی از عراق محقق نخواهد شد.

وی در ادامه بر  ادامه حمایت از مقاومت و مقابله با همه طرح‌های سلطه‌گری و استکبار تأکید کرد.

رئیس ائتلاف الفتح عراق همچنین خاطرنشان کرد: شهید ابو مهدی المهندس و سلیمانی مکتب جهادی بودند که از دل آن هزاران جوان فداکار نه تنها در عراق بلکه در سراسر جهان پدید خواهد آمد.

وی در ادامه تصریح کرد که حشد شعبی برای تحقق حاکمیت عراق و دفع توطئه‌ها علیه آن در کنار نیروهای امنیتی خواهد ایستاد و از آنها حمایت خواهد کرد.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید