کدخبر: ۳۸۳۵۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افشاگری‌های جدید علیه ترامپ

اقتصاد نیوز : مکالمه منتشر شده توسط روزنامه «واشنگتن پست» حاکی از درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا از مقام‌های ایالتی جورجیا برای تقلب در انتخابات به نفع وی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، مکالمه منتشر شده توسط روزنامه «واشنگتن پست» حاکی از درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از مقام‌های ایالتی جورجیا برای تقلب در انتخابات به نفع وی است.

بر اساس این مکالمه افشا شده، ترامپ از «براد رافنسگر» مقام ایالتی جورجیا خواسته است آرای انتخاباتی را به نفع وی بازشماری کند.

طبق متن مکالمه، ترامپ درباره تخلفات صحبت کرده و به شدت از رافنسگر انتقاد می‌کند. حداقل در یک مورد، سخنان رئیس‌جمهوری مانند تهدید به نظر می‌رسد.

ترامپ می‌گوید: «شما می‌دانید که آنها چه کاری انجام داده اند و آن را گزارش نمی‌کنید. این یک جرم است، یک جرم کیفری است، شما نمی‌توانید این اجازه را بدهید، این یک خطر بزرگ برای شما و وکیل شما است».

وی ادامه داده است: «من فقط می‌خواهم ۱۱ هزار و ۷۸۰ رأی پیدا کنم زیرا ما در این ایالت پیروز شدیم».

آرا را در جورجیا در مجموع سه بار شمارش شده و هر بار مشخص شد که «جو بایدن» کاندیدای دموکرات، با اختلاف کمی ترامپ را شکست داده است. در نتیجه، بایدن هر ۱۶ رأی الکترال ایالت جورجیا را به خود اختصاص داد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند