تکذیب شیوع کرونای انگلیسی در کردستان

کدخبر: 383730
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: موردی از کرونای انگلیسی در استان کردستان تا کنون مشاهده نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ابراهیم قادری اظهار کرد: تاکنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه در حال بررسی یک مورد مشکوک به کرونای انگلیسی هستیم، اذعان داشت: یکی از پزشکانی که به تازگی از انگلیس برگشته است به کرونا مبتلا شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع این نوع از کرونا در کشور انگلیس موضوع با حساسیت خاصی در دانشگاه علوم پزشکی استان در دست بررسی بیشتر است.

قادری اضافه کرد: فرد مشکوک به کرونا ویروس انگلیس در حال حاضر از بیمارستان ترخیص شده و دوران قرنطینه را می‌گذارند.

وی اذعان کرد: در این مدت ۶۰ نفر از کسانی که با این پزشک تماس داشته اند مورد تست کرونا قرار گرفته که نتیجه آزمایش همه آنها منفی بوده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به مردم استان با بیان اینکه به شایعات توجه نکنند، عنوان کرد: نتایج نمونه گیری از این فرد به تهران ارسال شده و هنوز پاسخ آزمایشات را دریافت نکرده ایم به محض اعلام اطلاع رسانی لازم از طریق رسانه های رسمی صورت خواهد گرفت.

قادری در مورد تفاوت ویروس کرونای انگلیسی هم گفت: این نوع ویروس جهش یافته که از آن به عنوان کرونا ویروس انگلیسی نام برده می شود، قدرت سرایت پذیری بیشتری دارد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید