اگر این نقاط بدنتان خارید هرگز آن را نخارانید !

کدخبر: 383820
اقتصادنیوز : یکی از شایع ترین دلایل خارش بدن خشک شدن پوست است که خاراندن آن ممکن است به پوستتان آسیب بزند، در ادامه درمان خارش بدن ناشی از اگزما ، گزیدگی و ... را می خوانید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک ،خارش می تواند فرد را کاملا دیوانه کند، اما زمان هایی وجود دارد که خارش فقط باعث بدتر شدن آن میشود پس بهتر است احساس خارش را تحمل کنید اما دست به این کار نزنید چراکه وضعیت را خراب تر می کنید ، ولی در چه شرایطی نباید احساس خارش پوست را پاسخ داد و از خاراندان محل خودداری کرد؟  

cLYQkrjOXssK

 پوست خشک

شایع ترین علت خارش ناشی از این است که لایه بیرونی محافظ پوست، خشک می شود ؛ سرامید ها، چربی های ویژه ای هستند که به عنوان موانع پوست شما عمل می کنند (هر دو با نگه داشتن هیدراتاسیون و آبرسانی و خارج کردن مواد خارجی)، البته در مقداری محدود و کم. خاراندن ممکن است رضایت فوری را در شما ایجاد کند، اما می تواند به لایه سطح پوستی که در حال حاضر به خطر افتاده است، آسیب برساند.

دکتر سیلویا از دانشگاه تمپل در فیلادلفیا می گوید:" شما میتوانید روی پوست خود شکاف و حفره هایی ایجاد کنید که به نوبه خود منجر به عفونت می شوند". بیشتر اینکه، مواد سخت و زبر مواد پاک کننده یا محصولات زیبایی می توانند به حفره ها و خراش ها نفوذ کنند و به طور بالقوه باعث ایجاد آلرژی به فرمولاسیون هایی شوند که در ابتدا و قبلا شما به آنها حساسیت نداشتید.

رفع خارش:

دوش آب گرم بگیرید، اما نه آنقدر گرم و داغ که جلو هیدراتاسیون و آبرسانی پوست را بگیرد و سپس با استفاده از پماد مرطوب کننده و یا کرم های آبرسان ،پوستتان را مرطوب کنید.

 نیش حشرات و گزیدگی

هنگامی که یک پشه روی شما می نشیند، سیستم ایمنی اش بزاقی را ترشح می کند و یک حمله را با انتشار هیستامین به راه می اندازد و این دومین عامل اصلی خارش است. یکی دیگر از عوامل خارش های معمولی، چیگر(نوعی حشره شبیه کنه) است، یک بچه حشره که در جنگل ها یا حوزه های گیاهی یافت می شود. گیاهان نیشکر یک آنزیم را در پوست برای تخریب بافت آزاد می کنند، که باعث می شود که سلول های پوستی و پیرامونش بسیار صدمه ببینند. در نهایت، مراقب مورچه آتشین بد نام باشید، برای حمله سمی را آزاد می کند که به نوبه خود منجر به انفجار حفره های خفیف خونی می شود. نخارانید! در هر موردی.

دکتر هسو میگوید:"خارش می تواند باعث التهاب بیشتر شود." هر زمان که شما پوستتان میخارانید، مشکل بدتر میشود،بدتر شدن مواد شیمیایی باعث می شود، باکتری ها می توانند دزدکی ورود پیدا کنند و با خود عفونت را وارد کنند.

رفع خارش:

یک بسته یخ را در محل خارش بگذارید. ضدعفونی کننده های ضد خارش (مانند هیدروکورتیزون) می توانند کمک کنند.

 خارش ناگهانی بدن

زخم ها

دکتر کیم، مدیر اجرایی مرکز آموزش پزشکی دانشگاه واشنگتن برای مطالعه خارش، میگوید:در اینجا این چیزی است که شما در مورد زخم هاو برش ها می بینید- درست همانطور که در حال ترمیم و بهبودی هستید، نقطه ای شروع به خارش میکند و شما را دیوانه میکند. این بخشی از واکنش التهابی است. اما همچنین، "هنگامی که پوستتان را خراش میدهید، به اعصاب پوست آسیب رسانده اید- و برای التیام آنها سعی میکنند سیم هایشان را عبور دهند، که می تواند احساس خارش را ایجاد کند." اگر پوستتان را خراشیدید، به پوست ظریفی آسیب وارد کردید که سعی در بهبودی خود را داشت، و با این کار فرآیند درمان را طولانی تر می کنید و یا زخم را تشدید می کنید. باکتری های ناخن های شما می توانند به داخل زخم ها رفته و منجر به عفونت شوند، و مشکل بزرگتر می شود.

رفع خارش:

حس خنکی و سرما می تواند به حس خارش کمک کند، بنابراین سعی کنید یک موضع خنک مانند محصول سارنا داشته باشید.

Vw6KAAKRhnJe

درمان خارش بدن با داروهای گیاهی

آفتاب سوختگی

آنطور که به نظر می رسد که درد و ناراحتی آفتاب سوختگی به اندازه کافی برای عدم استفاده از کرم ضد آفتاب کافی نیست- خارش ناشی بسیار شدید است، همچنین به عنوان خارش جهنمی مشهور است مانند زخم های دیگر، آفتاب سوختگی نیز پاسخی التهابی را به مغز می فرستد. در حالی که اعصاب در اینجا صدمه دیده اند، آنها به نوبه خود موجب خارش ناخوشایند می شوند. خارش ک می تواند پوست را برش دهد، و روند بهبودی را کند می کند و هم خارش را بدتر می کند.

رفع خارش:

کمپرس سرد و ژل های آلوئه ورا می توانند خارش حاصله از آفتاب سوختگی را آرام کنند، و همچنین کرم کورتیزون باعث کاهش التهاب می شود.

 اگزما

این اصطلاح پوست خشک، خشن و را توصیف می کند. به طور معمول، هر چند، آن را به درماتیت آتوپیک اشاره می کنند، وضعیتی است که در آن موانع پوستی به درستی کار نمی کنند. به هر علتی که باشد، اثر یکسان است:لکه های پوست می توانند در حضور برخی از - پارچه، عطر، آلرژی زاء هوا- حساسیت نشان دهند و احساس خارش ایجاد کنند. نادیده گرفتنشان سخت است، اما خاراندن همه چیز را-حدس زده اید- را بدتر می کند:و درنهایت آنها مزمن و بدتر می شوند. دکتر هست میگوید:"پوست ضخیم تر، تیره تر و چروکیده تر می شود." و حتی خارش شدید تری را احساس می کنید و درمان سخت تری نیز در پی خواهد داشت. این می تواند با هر نوع خارشی اتفاق بیفتد، به خصوص به احتمال زیاد همراه با اگزما، زمانی که خارش (و در نتیجه خاراندن) مزمن شود. همچنین ممکن است با مبتلا به خارش سخت پوست شده باشید، که در آن پوست خراشیده یا بلند می شود توسط خارش های شدید.

رفع خارش:

کمپرس های سرد و کرم های ضد حساسیت قوی می توانند کمک کنند، اما اگر خارش بیش از حد توان تحمل است، به پزشک خود مراجعه کنید. او می تواند یک استروئید موضعی قوی (برای از بین بردن خشکی پوست پوست) و همچنین آنتی هیستامین برای آرامش التهاب و کمک به خواب در شب، برای شما تجویز کند. 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید