کدخبر: ۳۸۳۹۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چرا واکسن ایرانی زودتر ساخته نشد؟

اقتصادنیوز: یک پزشک از دلایل تاخیر در ساخت واکسن ایرانی کرونا می‌گوید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  خبرآنلاین،  محمدرضا هاشمیان فوق تخصص آی‌سی‌یو بیمارستان مسیح دانشوری و استاد دانشگاه علوم پزشکی،درباره ساخت واکسن ایرانی کرونا گفت: این کار بزرگی بود که صورت گرفت و نشان داد که باید قدر دانشمندان کشور را بدانیم و زودتر از این شروع به کار کنیم، به جای این که تا این حد دیر شود این کار می‌توانست شش ماه قبل صورت بگیرد. وزارت بهداشت باید دانشمندان خود را شناساسیی کرده و به آن‌ها اعتبار بدهد. قبلا دیدیم که چه در قضیه واکسن چه ماجراهای دیگر، عکس این اتفاق رخ داده است.

او افزود: این عزیزان در شش هفت ماه گذشته واکسن خارجی رو قبول نداشتند . کلا واکسن را  قبول نداشتند. مصاحبه ‌های آن‌ها موجود است. 

هاشمیان توضیح داد:  یادتان رفته می‌گفتند واکسن فقط هفتاد روز ایمنی‌زایی دارد؟ یا می‌فرمودند برای تولید واکسن هفت سال نیاز است؟ حتی می‌گفتند ویروس مدام دچار جهش می شود و واکسن تاثیری نخواهد داشت. الان برخی از هموطنان ما به این حرف ها فکر می‌کنند، برخی هنوز از بنده می پرسند که آقای دکتر واقعا واکسن ها ۷۰ روز ایمنی زایی دارند و یا اینکه آیا این واکسن‌ها تله ای برای درآمدزایی کشورهاست؟

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند