پنس ترامپ را ضایع کرد

کدخبر: 384244
اقتصاد نیوز : مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا درخواست دونالد ترامپ برای رد تایید آرای الکترال کالج نپذیرفت و گفت که نمی تواند این کار را انجام دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که قدرت رد آرای الکترال کالج را ندارد. 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در صورت تایید آرای الکترال، جو بایدن نامزد دموکرات ها به عنوان رییس جمهوری رسمی آمریکا خواهد شد. 

پنس در بیانیه خود تاکید کرد که قضاوت در نظر گرفته شده من مبنی بر سوگند در حمایت و دفاع از قانون اساسی است و من را از اختیارات یک جانبه برای شمارش کدام آرا و نشمردن آرای دیگر منع می کند. 

عدم حمایت پنس از ترامپ در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا ساعتی پیش در سخنرانی خود به نقش پنس در تایید آرای الکترال اشاره کرد و گفت که وی باید هم اکنون به کمک ما بیاید و اگر از ما حمایت نکند باید گفت که روز غم انگیزی خواهیم داشت. 

نشست مشترک کنگره آمریکا برای شمارش آرای الکترال انتخابات ریاست جمهوری به ریاست پنس معاون اول ترامپ آغاز به کار کرد. 

نشست مجلس نمایندگان و سنای آمریکا روز چهارشنبه در شرایطی برگزار شد که دونالد ترامپ نامزد بازنده انتخابات ریاست جمهوری مدعی است مایک پنس اختیار بازگرداندن آرای الکترال را دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما