واکنش متفاوت رسانه‌های چین به هرج و مرج در کنگره آمریکا!

کدخبر: 384409
فضای اینترنت چین در پی یورش هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن دی.سی، مملو از پیامهای شادی از دموکراسی به دردسرافتاده آمریکا شد که آن را با هرج و مرج در اعتراضات ضد دولتی هنگ کنگ در سال ۲۰۱۹ مقایسه میکردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه گلوبال تایمز که رسانه دولتی چین به شمار می رود، امروز (پنجشنبه) تصاویری از معترضان هنگ کنگ که ساختمان شورای قانونگذاری را در ژوئیه ۲۰۱۹ به اشغال خود درآوردند، در کنار شورش های روز چهارشنبه واشنگتن دی.سی منتشر کرد.

واشنگتن دی.سی عصر چهارشنبه شاهد حمله هواداران معترض ترامپ به نتایج انتخابات به ساختمان کنگره بود؛ معترضان سلفی میگرفتند، با نیروهای امنیتی زد و خورد میکردند و در بخش هایی از این ساختمان دست به غارت زدند.  

گلوبال تایمز چین در پیامی توییتری نوشت: نانسی پلوسی زمانی به شورش های هنگ کنگ به عنوان یک منظره زیبا اشاره کرده بود. او اعتراضات هنگ کنگی ها را که عمدتا مسالمت آمیز برگزار میشد، اینطور توصیف کرد. باید دید که آیا او همان ها را درباره تحولات اخیر در کنگره میگوید؟

لیگ جوانان حزب کمونیست چین هم ناآرامی در آمریکا را "منظره زیبا" توصیف کرد. هشت "حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا" هم در میان کاربران چینی توییتر بسیار دیده شد و کاربران در حال مقایسه حمایت جهانی از معترضان هنگ کنگی و تقبیح حامیان ترامپ بودند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید