کدخبر: ۳۸۴۵۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بایدن: کسانی که به کنگره حمله کردند اوباش و تروریست داخلی هستند

اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در واکنش به حمله به ساختمان کنگره این کشور معترضان را اراذل و اوباش و تروریست‌های داخلی توصیف کرد.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در واکنش به حمله به ساختمان کنگره این کشور در نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا اعلام کرد: دیروز شاهد یکی از بدترین روز‌های تاریخ آمریکا بودیم و حمله به تاریخ ما، مهمترین مقدسات و خواست مردم ما است.

جو بایدن با بیان اینکه کسانی که به کنگره حمله کردند اراذل و اوباش و تروریست‌های داخلی هستند»، افزود: «اینکه بگوییم ما حوادث دیروز را پیش بینی نکردیم نادرست است، زیرا ترامپ حمله آشکاری به دموکراسی ما را آغاز کرده بود.»

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد: «ترامپ عمدتا اصطلاحاتی را به کار برده است که حتی خودکامه‌ها از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.»

روز گذشته (چهارشنبه) ترامپ به شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا واکنش داده و در سخنرانی در جمع هوادارانش با تکرار ادعای تقلب در این انتخابات گفته بود: «عقب ننشسته‌ایم، کنار نمی‌کشیم و به شکست اعتراف نخواهیم کرد. ما پیروزی بزرگی را محقق کردیم و نتایج انتخابات اصلا نزدیک نبود. من ۷۵ میلیون رأی بدست آوردم و با این وجود می‌گویند که من پیروز نشده‌ام!»

همزمان نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا  در حالی برگزار شد که به دلیل هجوم هواداران « دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور کنونی و نامزد انتخاباتی سال جاری آمریکا، این نشست تعلیق شد.

این درگیری تاکنون با واکنش‌های مختلفی از سوی مقامات روبه رو شده است. به طور مثال «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا خشونت ها در این کشور را غیرقابل قبول خواند.

همچنین ساعاتی پیش شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام نیز ترامپ را برای زمان باقی‌مانده از دوران ریاست جمهوری‌اش از کاربری خود منع کرده‌اند. 

این در حالی است که درپی تحریک هواداران از سوی ترامپ برای ایجاد خشونت در پایتخت آمریکا، نمایندگان حزب دموکرات خواستار استیضاح و برکناری او شدند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند