کدخبر: ۳۸۴۶۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نامه هشدارآمیز نانسی پلوسی درباره اختیارات هسته ای ترامپ

اقتصاد نیوز : نانسی پلوسی رئیس نمایندگان ایالات متحده از نامه ای درخصوص جلوگیری از از دسترسی یک «رئیس جمهور دمدمی مزاج و متزلزل» به کدهای آغاز حمله هسته ای خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد جلوگیری از دسترسی رئیس جمهور آمریکا به کدهای آغاز حمله هسته‌ای صحبت کرده است.

 روزنامه واشنگتن پست در این باره نوشت: «نانسی پلوسی» روز جمعه در نامه‌ای خطاب به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که با ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد جلوگیری از دسترسی یک «رئیس جمهور دمدمی مزاج و متزلزل» به کدهای آغاز حمله هسته‌ای صحبت کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران تصویب کرد/ اوباما وتو می‌کند

در بخشی این نامه، پلوسی می‌نویسد: «وضعیت این رئیس جمهور دیوانه نمی‌تواند خطرناک‌تر از این باشد و ما باید هرکاری انجام دهیم تا بتوانیم از مردم آمریکا در برابر تهاجم نامتعادل او به کشور و دموکراسی امان حفاظت کنیم».

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین اعلام کرد که وی و «چارلز شومر» رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا به سراغ معاون رئیس جمهور رفته‌اند، اما هنوز پاسخی از جانب پنس دریافت نکرده‌اند.

پلوسی در این نامه نوشت: «ما هنوز امیدواریم که هرچه زودتر از او [پنس] پاسخی مثبت بشنویم که آیا او و کابینه [ترامپ] سوگند خود به قانون اساسی و مردم آمریکا را محترم خواهند شمرد یا خیر».

این نامه پلوسی اندکی پس از آن منتشر شد که ترامپ در یک پیام توئیتری عدم شرکت خود در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا در روز بیستم ژانویه را اعلام کرد؛ اقدامی که در مغایرت با سنت دیرینه ای است که حضور رؤسای جمهور را در مراسم ادای سوگند جانشینان خود الزامی می‌کند.

این اظهارات پلوسی در حالی مطرح می‌شود که در پی شورشهای خشونت آمیز حامیان ترامپ در داخل ساختمان کنگره، دموکراتها بطور فزاینده ای درصدد هستند در صورت عدم همکاری «مایک پنس» معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه در برکناری ترامپ از قدرت تحت لوای اصلاحیه ۲۵ اُم قانون اساسی آمریکا، طرح دومین استیضاح ترامپ را پیش ببرند.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند