واکنش حزب‌الله به تحریم رئیس سازمان حشد الشعبی

کدخبر: 384851
حزب الله لبنان تحریم‌ آمریکا علیه رئیس سازمان حشد الشعبی عراق را محکوم کرد و گفت که این تحریم‌ها به سلسله جنایت های ایالات متحده علیه ملت عراق اضافه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، المیادین نوشت، حزب الله لبنان امروز با صدور بیانیه‌ای به اقدام خصمانه ایالات متحده در تحریم «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد الشعبی واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

بیانیه حزب الله تاکید کرد: اتهامات عجولانه خزانه داری آمریکا برای توجیه این تحریم ها پس از رسوایی کشته و زخمی شدن ده ها تظاهرکننده در مقابل ساختمان سنای آمریکا، خنده دار و مسخره است.

در این بیانیه آمده است: پس از اقدام آمریکا در ترور شهید ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان حشد الشعبی، اعمال این تحریم‌ها علیه رئیس آن جای تعجبی ندارد.

حزب الله تأکید کرد که علت اصلی این تحریم‌، موضع گیری قاطع «فالح الفیاض» است که  نیروهای آمریکایی در عراق را «اشغالگر» و حضور آنها را «غیرقانونی» خوانده بود.

این بیانیه افزود: همانطور که ​​ما این اقدام آمریکا علیه فالح الفیاض و آنچه وی نماینده آن است را محکوم و نکوهش می کنیم ،ما تحریم آمریکا علیه رئیس سازمان حشد الشعبی را مدال افتخاری بر گردن الفیاض می‌دانیم که به تاریخ مبارزات وی در برابر تروریسم و عناصر تکفیری افزوده شده است.

در پایان بیانیه تأکید شده که عراق باید همه توجیهات دولت آمریکا برای ابقای نظامیان اشغالگر خود در کشورشان را که بیشتر عراقی‌های مجاهد و صبور و شریف با آن مخالفند، از بین ببرد.


 

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید