احتمال عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان

کدخبر: 384901
«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با اشاره توافقنامه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان با میانجیگری روسیه تاکید کرد که ترکیه امیدوار است ارمنستان آتش بس بر قرار شده را نقض نکند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، وزیر خارجه ترکیه از امکان عادی سازی روابط دیپلماتیک کشورش با ارمنستان سخن گفت.

به نوشته روزنامه ترکیه‌‌ای «حریت» «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با اشاره توافقنامه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان با میانجیگری روسیه تاکید کرد که ترکیه امیدوار است ارمنستان آتش بس بر قرار شده را نقض نکند.

چاووش اوغلو گفت که ترکیه سرانجام می‌تواند روابط خود را با ارمنستان عادی کند و ارمنستان و مردم این کشور از این عادی سازی روابط بهره مند خواهند شد.

باکو و ایروان ۱۰ نوامبر (سه شنبه ۲۰ آبان) با توافقی که با پادرمیانی روسیه حاصل شد، به چند هفته نبرد خونین خاتمه دادند. این توافق ۱۰ بندی  باعث بروز اعتراضاتی در داخل ارمنستان و تشدید درخواست‌ها برای استعفای «نیکل پاشینیان» از نخست‌وزیری شده است.

در جریان نبرد بین ایروان و باکو، ترکیه کمک‌هایی به ارتش جمهوری آذربایجان ارائه داد. «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه بتازگی طی پیامی به نظامیان ترکیه‌ای حاضر در جمهوری آذربایجان برای مشارکت در کار نظارت بر آتش‌بس قره‌باغ، گفت: «شما (ارتش آذربایجان) در عرض ۴۴ روز با رهبری الهام علی‌اف، پیروزی حماسی به دست آوردید... برای سربازان محترمان که در منطقه برای اجرای آتش‌بس بین آذربایجان و ارمنستان خدمت می‌کنند، آرزوی موفقیت دارم».

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید