ثبت پایین‌ترین میزان مرگ کرونایی در شش ماه اخیر

آیا ایران از وضعیت قرمز خارج شده است؟+ نمودار

کدخبر: 385125
اقتصادنیوز : امروز 21 دی ماه 1399 پایین ترین میزان جانباختگان کرونایی روزانه در 6 ماه گذشته را ثبت کرد. با این وجود در دی ماه سال جاری دامنه فوتی ها در نیمی از روزها بیش از 100 نفر بوده است.

به گزراش اقتصاد نیوز ، سیاست فاصله گذاری اجتماعی کماکان در بین شهر ها ادامه دارد با وجود اجرای این سیاست و اعلام تغییر رنگ برخی استان‌ها آمار به روز شده در 21 دی ماه نشان می دهد در بیش از نیمی از روزهای دی ماه وضعیت متغیرهای نگران کننده در وضعت قرمز بوده است. درواقع گرچه در برخی از نقاط التهاب فروکش کرده اما در رصد دوره‌ای هنوز با نقطه مطلوب در مدیریت ویروس فاصله مشاهده می شود. زیرا باوجود آمار های امید بخش امروز در بازه دی ماه فراوانی آمارهای وخیم هنوز در حد بالایی قرار دارد.

گرچه تعداد جانباختگان امروز  در کف 6 ماهه قرار گرفت، بنابر اعلام وزارت بهداشت قربانیان ویروس کرونا در روز 21 دی 71 نفر بودند که در 180 روز گذشته به لحاظ پایین بودن رقم بی سابقه بوده است.

آمار ابتلا روزانه

میزان مبتلایان روزانه در ماه دی نسبت به روز قبل کمتر از 1 درصد افزایش پیدا کرده و به حد 5 هزار و 968 تن رسید. آمار مبتلایان در 21 روز سپری شده در دی ماه نشان می دهد در بیش از 70 درصد روزهای کرونایی دی ماه، این متغیر در حدی بالاتر از 6 هزار نفر ثبت شده است.

نزدیک به 30 درصد روزهای کرونایی در زمستان 99 تاکنون نیز بین 5 هزار و 6 هزار نفر به ثبت رسیده است. 

متغیر نگران کننده دیگر در آمار های کرونایی همواره میزان فوتی های روزانه بوده است.

کرونا

آمار فوتی های روزانه

در بیست و یکمین روز دی ماه آمار فوتی‌های روزانه به 71 نفر رسید که نسبت به روز گذشته 14 درصد افت داشته است. این میزان پایین ترین میزان فوتی های روزانه در شش ماه گذشته بود.

بررسی فراوانی نسبی این متغیر در این 21 روز نشان از آن داشته است که بیشترین فراوانی جانباختگان بین 100 تا 150 نفر بوده است.

 به عبارت دیگر بیش از 57 درصد روزهای دی ماه شمار فوتی های روزانه کرونا در این محدوده ثبت شده است. کمترین فراوانی در فوتی های روزانه نیز در محدوده 150 تن تا 200 تن قرار داشته اند.

از میان مبتلایان به کرونا روزانه عده ای به علت بالاتر بودن شدت این بیماری در بیمارستان ها بستری  شده اند. در مقطع مورد بررسی روند بستری ها روند آرامتری را نسبت به ماه های گذشته ثبت کرده است. 

کرونا

آمار بستری روزانه کرونا

در دی ماه فقط در یک روز  آمار بستری ها بالاتر از هزار نفر بوده  و 80 درصد آمار های بستری بین 500 تا هزار نفر ثبت شده است. مجموع آمار های کرونایی در مدت سپری شده در دی ماه نشان می دهد از مجموع 128 هزار نفر ابتلا در این مقطع بیش از 15 هزار نفر بستری شده اند. یعنی حدود 12 درصد.

درنهایت با این حد از بستری هم  هنوز نمی‌توان وضعیت کرونایی کشور را خارج از محدوده قرمز عنوان کرد.

کرونا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما