نوسازی ۳ هزار تاکسی و ۸۵۰ دستگاه موتورسیکلت فرسوده

کدخبر: 385131
اقتصادنیوز :‌معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از نوسازی ۳ هزار دستگاه از تاکسی‌های فعال در شهر تهران با تسهیلات حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک تا پایان دی ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز ، «سید مناف هاشمی» تصریح کرد: با همکاری بانک‌ها و موسسات اعتباری و تامین و پرداخت مبلغ۱.۰۵۱، میلیارد ریال تسهیلات از سوی این معاونت، ۳ هزار دستگاه تاکسی فرسوده که حدود ۹ درصد از ناوگان فرسوده این بخش را شامل می‌شود، تا پایان دی ماه از سوی ایران خودرو تحویل و نوسازی میشود. 

وی با بیان اینکه پرداخت پیش از این ۲ هزار ۲۰۰ دستگاه تاکسی شهر تهران نوسازی شده است گفت: «توسعه و بهبود کیفیت حمل و نقل همگانی و نیمه‌همگانی و کاهش آلایندگی و بهبود هوای شهر تهران، با ارائه تسهیلات نوسازی، بهسازی و جایگزینی ناوگان اتوبوس و تاکسی شهرتهران با جدیت در شهرداری تهران دنبال می‌شود. 

معاون شهردار تهران با اشاره به این‌که خرید انواع دوچرخه و جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با برقی نیز با هدف گسترش حمل ونقل پاک و کاهش آلودگی هوا در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد، تصریح کرد: «به همین منظور تسهیلات لازم به متقاضیان در این بخش نیز پرداخت و در آینده نزدیک ۸۵۶ دستگاه موتورسیکلت فرسوده نوسازی می‌شود. 

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران؛ هاشمی با تاکید بر اینکه کاهش آلودگی هوا و گسترش حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوسرانی نیاز به هزینه‌های بالایی دارد که شهرداری به تنهایی از پس آن برنمی‌آید، یادآور شد: «شهرهای سراسر جهان برای توسعه سیستم‌های حمل ونقل همگانی از دولت حمایت و کمک مالی دریافت می‌کنند، اما متاسفانه طی دهه گذشته، این اتفاق برای کلانشهر تهران رخ نداده و حمل و نقل عمومی برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان تهران حمایت‌های دولت را می‌طلبد.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید