درگیری شدید هواداران و مخالفان ترامپ/ پلیس مردم را تهدید کرد

کدخبر: 385158
اقتصاد نیوز : چند روز پس از حادثه کنگره، هواداران و مخالفان رئیس جمهور آمریکا در یکی از شهرهای این کشور با یکدیگر درگیر شده و نهایتاً پلیس آن‌ها را متفرق کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بعد از ظهر شنبه به وقت محلی، طرفداران و مخالفان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در منطقه «پسیفیک بیچ» ایالت کالیفرنیا درگیر شدند.

به نوشته پایگاه خبری محلی «فاکس فایو»، در حالی که هواداران ترامپ در امتداد جاده ساحلی در حال تظاهرات بودند، با گروه‌های عضو جنبش «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» و «آنتیفا» درگیر شدند.

دقایقی بعد از تقابل لفظی، نزاع مخالفان و هواداران ترامپ که هر دو به سلاح سرد مجهز بودند، به کتک‌کاری و درگیری فیزیکی کشید و اعضای گروه آنتیفا که لباس سرتاپا مشکی بر تن داشتند با استفاده از اسپری فلفل، هواداران ترامپ را متفرق کردند.

در نهایت نیروهای پلیس به منطقه اعزام شده و تلاش کردند دو طرف درگیر را از یکدیگر جدا و مردمی که برای تماشای این نزاع خیابانی جمع شده بودند، متفرق کنند.

اداره پلیس شهر سن دیگو که منطقه پسیفیک بیچ در آن واقع شده است، این تجمعات را به دلیل ماهیت خشونت آمیز، غیرقانونی اعلام و تهدید کرد اگر افراد حاضر در آن متفرق نشوند با «تجیهزات ضد شورش کمتر کشنده» پلیس مواجه خواهند شد.

این تقابل خشونت بار انعکاسی از نا آرامی‌‌های چند ماه اخیر، به خصوص پس از حمله هفته گذشته هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا است.

صبح روز شنبه، «خوان وارگاس» نماینده سن دیگو در مجلس نمایندگان آمریکا در کنفرانسی خبری، حمله روز چهارشنبه هواداران ترامپ به ساختمان کنگره را محکوم کرده و خواستار برکناری فوری او شد.

وارگاس گفت: «ترامپ یک پادشاه دیوانه است که قدرت زیادی در دست دارد و برای این کشور به شدت خطرناک است».

چهارشنبه هفته گذشته همزمان با بر‌گزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

در پی این حادثه، برخی شبکه‌های اجتماعی و دیگر بستر‌های موجود در فضای مجازی از جمله توئیتر، به این دلیل که وی هواداران خود را به ایجاد خشونت دعوت کرده، حساب‌های کاربری او را محدود یا مسدود کرده‌اند.

 توئیتر همچنین حساب کاربری «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ، «سیدنی پاول» وکیل سابق ترامپ و «ران واتکین» مدیر یک رسانه راست افراطی را به طور دائم مسدود کرده است.

نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بعد از حمله هواداران ترامپ به کنگره، با اشاره به نقش او در تحریک این حمله روند استیضاح وی را آغاز کرده‌اند و از سوی دیگر از اعضای کابینه او درخواست کرده‌اند از متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا برای برکناری وی استفاده کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما