کدام شهرستان های تهران در وضعیت آبی کرونایی و کدام زرد هستند؟

کدخبر: 385494
اقتصاد نیوز : استاندار تهران با اشاره به اینکه شش شهرستان استان تهران در وضعیت آبی کرونایی و مابقی زرد هستند بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز از فارس، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ظهر دوشنبه در جلسه ستاد کرونا استان تهران با محوریت طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: خوشبختانه با اهتمام و تلاش مسؤولان و همکاری مردم شرایط استان در وضعیت زرد قرار دارد.

وی ادامه داد: البته شرایط استان تهران با توجه به ساختارهای مختلف، شکننده است و  هرگونه عادی انگاری شرایط را دشوار خواهد کرد.

استاندار تهران با تأکید بر استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: شهرستان‌های قدس، ملارد، قرچک، پیشوا، بهارستان و پردیس در وضعیت آبی کم خطر و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

محسنی بندپی یادآور شد: با توجه به مصوبه ستاد کرونا در شهرهای زرد نماز جمعه در مصلی و مساجد با رعایت پروتکل‌های مربوطه برگزار می‌شود که اقدام ارزشمندی است تا مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی از سلامت روانی مراسم عبادی، سیاسی و دینی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه با ۵۰ درصد ظرفیت در مصلاها برگزار می‌شود البته تلاش این است که نسبت به رعایت پروتکل‌ها به طور جدی اقدام شود.

استاندار تهران با بیان اینکه فعالیت گروه‌های ۴ همچنان با محدودیت همراه است، عنوان کرد: در شرایط زرد بر اساس مصوبه ستاد ملی تالارها مشمول بازگشایی هستند که تالارها با ۳۰ درصد ظرفیت، سینماها با ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت و رستوان‌ها هم با ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت می‌توانند فعالیت داشته باشند.

محسنی بندپی تأکید کرد: نظارت دقیق بر بازگشایی تالارها اعمال می‌شود و حتماً باید با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت داشته باشند و پروتکل‌ها جدی گرفته شود و مراکزی که رعایت نکنند طبق قانون و مصوبه ستاد ملی با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم همکاری شهروندان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه داد: با دقت شرایط استان تهران مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد تا دستاوردهای موجود حفظ شود.

استاندار تهران همچنین بیان کرد: طرح شهید سلیمانی در چهار محور شناسایی، رهگیری، قرنطینه و حمایت اقدامات ارزشمندی را مورد توجه قرار داده است.

محسنی بندپی در مورد وضعیت رهگیری در طرح شهید سلیمانی اضافه کرد: با شناسایی یک بیمار باید ۱۰ نفر از اطرافیان آن‌ها رهگیری شوند که میانگین رهگیری در استان تهران یعنی به ازای یک نفر شناسایی شده، شش و نیم نفر رهگیری است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما