کلینتون: عزل ترامپ از ریاست‌جمهوری آمریکا ضروریست

کدخبر: 385523
اقتصاد نیوز : نامزد شکست‌خورده دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ خواهان برکناری فوری دونالد ترامپ از قدرت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر خارجه سابق آمریکا از اقدام دموکرات‌ها برای عزل دونالد ترامپ از مقام ریاست جمهوری حمایت کرد.

بنابر گزارش رویترز، هیلاری کلینتون روز دوشنبه در یادداشتی برای روزنامه واشنگتن پست نوشت: برکناری ترامپ از سمت کاری ضروری است و من معتقدم که وی باید استیضاح شود.

وی همچنین خواستار استعفای اعضای کنگره شد که برای براندازی دموکراسی آمریکا به ترامپ پیوستند.

کلینتون که تجربه تلخ شکست در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در برابر ترامپ را در کارنامه سیاسی خود دارد، با اشاره به حوادث روز چهارشنبه کنگره آمریکا آن را نتیجه غمبار انتقاد سفید برتر پندارانی دانست که از سوی ترامپ به آن دامن زده می‌شد.

در یادداشت وزیر خارجه اسبق آمریکا آمده است: در شرایط کنونی برآورد خسارتی که به دلیل تحریک به خشونت از سوی رئیس جمهور و آتش افزوی سران کنگره و رسانه‌های اجتماعی مروج تئوری‌های توطئه به ملت ما وارد می‌شود، ممکن نیست.

کلینتون اقدام توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای مسدود کردن حساب شخصی دونالد ترامپ را ستود و در عین حال خواستار اقدامات بیشتر برای جلوگیری از گسترش تئوری‌های خشونت و توطئه شد.

بنا بر اعلام دموکرات‌ها، مجلس نمایندگان آمریکا -که در کنترل آن‌هاست- روز چهارشنبه طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، را به رای می‌گذارد. در بیانیه دموکرات‌ها تاکید می‌شود ترامپ قبل از روز ششم ماه ژانویه، جلسه مشترک کنگره برای تأیید نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری، «بار‌ها و بار‌ها با صدور بیانیه‌های دروغین اعلام کرد نتایج انتخابات ریاست جمهوری محصول تقلب گسترده است و مردم آمریکا نباید آن را بپذیرند و همچنین مقامات ایالتی یا فدرال نیز نباید این نتیجه را تأیید کنند.»

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما