آیا کهیر از علائم کرونا است؟

کدخبر: 385672
اقتصادنیوز :‌ کرونا ویروس هرروزه علائم جدیدی را بروز می دهد مثلا کهیرهای پوستی هم می تواند از علائم کرونا باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سیمرغ ،افرادی که با ایجاد کهیر و ضایعات پوستی دچار کرونا می شوند باید دو هفته در قرنطینه بمانند و کسانی که از این بیماران مراقبت می کنند باید همه اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، دستکش، فاصله گذاری اجتماعی و غیره را رعایت کنند.

 کرونا علایم متفاوتی را در مبتلایان ایجاد می کند، نشانه کهیر آن است که به صورت ناگهانی بر روی پوست ظاهر می‌شود و فرد را دچار خارش شدید می کند، محل ضایعات کهیر بطور مرتب دچار تغییر می شود به نحوی که بیش از ۲۴ ساعت در محل قبلی خود باقی می مانند و در هر بخشی از پوست می توانند ظاهر شوند.

 کهیر از جمله مشکلات بسیار رایج پوستی است که در اثر عفونت های ویروسی مانند کرونا ایجاد می شود و بر پوست اثر می‌گذارد.

 کهیر ضایعات قرمز و صورتی رنگ همراه با خارش است که می تواند به صورت قرمزی یا توده های برجسته ظاهر شود و بعد از گذشت دو هفته رفع می شود. بروز کهیر در همه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در هر رده سنی وجود دارد.

برخی ضایعات پوستی کرونا به دلیل وجود ویروس ظاهر نمی شوند، بلکه واکنشی هستند که سیستم ایمنی نسبت به ویروس نشان می دهد، در بسیاری از افراد، درگیری بیش از حد سیستم ایمنی بدن منجر به بروز واکنش ها و علایم پوستی می شود و افراد درگیر بیماری کرونا در گروه سنی سالمند با علایم شدیدتری روبرو می شوند.

تاکنون ویروس کرونا چهره های متفاوتی را در مبتلایان از خود نشان داده و با علایم ضایعات پوستی، گوارشی، سکته های قلبی و مغزی، دردهای عضلانی و غیره در افراد بروز یافته و تنها راه مقابله پیشگیری،و در صورت ابتلا درمان به موقع است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما