ترامپ حمله مهاجمان به کنگره را محکوم کرد

کدخبر: 385941
اقتصاد نیوز : «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده در پیامی ویدئویی تاکید کرد مهاجمان به ساختمان کنگره در هفته قبل، مجازات خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ترامپ در این پیام که بامداد پنجشنبه و بعد از تصویب طرح استیضاح خود در مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد، گفت: «تهاجم به کنگره ایالات متحده، به قلب جمهوری ما حمله کرد. این حمله میلیون‌ها آمریکایی را خشمگین و وحشت‌زده کرد. میخواهم بسیار شفاف باشم، من صراحتاََ خشونتی را که هفته قبل شاهدش بودیم، محکوم می‌کنم».

وی ضمن بیان اینکه خشونت و یاغی‌گری هیچ جایی در آمریکا ندارد، اظهار داشت: «خشونت اوباش، مخالف هر چیزی است که من به آن باور دارم و مخالف هر چیزی است که جنبش ما داعیه‌دار آن است. هیچکدام از طرفداران واقعی من نمی‌توانند هرگز خشونت سیاسی را تایید کنند. هیچ طرفدار واقعی من نمی‌تواند هرگز به اجرای قانون بی‌اعتنایی کند. هیچ طرفدار واقعی من هرگز نمی‌تواند شهروندان خود را تهدید کرده یا آزاد دهد».

رئیس‌جمهور آمریکا با لحنی کاملا متفاوت نسبت به اظهارات گذشته و بدون تکرار ادعای وقوع تقلب در انتخابات، افزود: «اگر شما هر کدام از این کارها را انجام دهید، از جنبش ما حمای نکرده‌اید، بلکه به آن حمله کرده‌اید. شما به کشور ما حمله می‌کنید. ما نمی‌توانیم این را تحمل کنیم».

ترامپ بدون کوچکترین اشاره‌ای به تصویب طرح استیضاح خود، خواستار توقف خشونت‌ها شده و گفت: «چه راست باشید، چه چپ، چه دموکرات، چه جمهوری‌خواه، هیچوقت توجیهی برای خشونت وجود ندارد. کسانی که در حمله هفته گذشته دخیل بودند، به دست عدالت سپرده می‌شوند».

وی ضمن اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی تدارک تظاهرات‌های دیگر طی روزهای آینده در سراسر آمریکا، تصریح کرد: «سرویس مخفی درباره تهدیدهای احتمالی به من گزارش داده است... همه باید به قوانین احترام گذاشته و به آن عمل کنند. به سازمان‌های فدرال دستور دادم که از تمام منابع موجود برای حفظ نظم استفاده کنند».

ترامپ به‌صورت غیرمستقیم درباره مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا نیز اظهار داشت: «در واشنگتن دی‌سی، هزاران عضو گارد ملی را برای تأمین امنیت شهر مستقر می‌کنیم تا مطمئن شویم انتقال قدرت با ایمنی و بدون حادثه انجام شود».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما