کاروان نظامی آمریکا وارد سوریه شد

کدخبر: 385943
اقتصاد نیوز : منابع خبری چهارشنبه شب از ورود یک کاروان نظامی آمریکا متشکل از ۶۰ خودرو از مرز عراق به خاک سوریه خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کاروان نظامی آمریکا از گذرگاه مرزی غیرقانونی «الولید» عراق وارد سوریه شد.

براساس این گزارش، این کاروان نظامی شامل ۶۰ دستگاه کامیون، تجهیزات نظامی و لجستیکی آمریکا را به پایگاه های نظامی غیرقانونی این کشور در حومه الحسکه واقع در شمال سوریه منتقل می کند.

آمریکایی ها به تازگی نیروهای نظامی گسترده و تجهیزات تدارکاتی بیشتری را به پایگاه های غیرقانونی خود در حومه دیرالزور گسیل کردند.

منابع محلی پیش تر اعلام کرده بودند که کاروانی متشکل از ۳۰ دستگاه خودرو از جمله کامیون های حامل ادوات نظامی سنگین شامل توپ، تانک و دیگر تجهیزات نظامی برای تقویت پایگاه های آمریکا از استان الحسکه وارد حومه دیر الزور شدند.  

نیروهای آمریکایی در روزهای گذشته صدها دستگاه خودرو را از طریق گذرگاه های غیرقانونی وارد استان الحسکه کرده بودند تا از پایگاه های نظامی، گروه ها و سازمان های مزدور و وابسته به خود پشتیبانی کنند.

سوریه در ۹ سال گذشته شاهد حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

نیروهای آمریکایی و گروه موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) همپیمان با آنها، بخش عمده‌ای از میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره در سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در اختیار دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما