حماس: تصمیمات عباس نقض قانون اساسی است

کدخبر: 386243
اقتصاد نیوز : جنبش حماس تصمیمات محمود عباس در ارتباط با قوه قضائیه این تشکیلات را مردود و نقض قانون اساسی دانست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تصمیمات «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را نقض قانون اساسی دانست.

به گزارش خبرگزاری «صفا» فلسطین، «قاسم حازم»، سخنگوی حماس گفت: «نقض‌های قانون اساسی به وسیله تصمیمات رئیس تشکیلات خودگردان محمود عباس که به اصلاح قوانین دادگستری نامیده شده، مردود و محکوم است».

او گفت: «این نقض قانون اساسی مایه نگرانی واقعی است که اصرار ریاست تشکیلات خودگردان در رام‌الله بر نقض اصول قانون اساسی و قوانین در قانون‌گذاری و اصلاح قوانین به آن دامن می‌زند».

سخنگوی حماس گفت که تصمیمات اخیر محمود عباس به دنبال سیطره غیرقانونی بر قوه قضائیه و اداره آن بوده و نقض هر گونه استقلالیت این قوه است.

اخیراً مراکز حقوقی و کانون وکلای فلسطین خواستار لغو تصمیمات سه‌گانه‌ی محمود عباس در ارتباط با قوانین مربوط به سازماندهی و تغییر دوباره ساختار قوه قضائیه شده‌اند و تأکید کردند که این تصمیم‌ها هرگونه تلاش برای اصلاح دستگاه قضاء را تضعیف کرده و آن را وابسته به قوه مجریه می‌کند.

این تصمیم محمود عباس در آستانه صدور موعد برگزاری انتخابات سه‌گانمه (ریاستی، پارلمانی و شورای ملی) است که قرار است طی یک هفته آینده آن را مشخص کند.

تیتر یک
  • تحلیل رسانه‌ها از اقدام اخیر نظامی آمریکا در سوریه؛‌ چاقو به جای پتک!

    اقتصادنیوز: جو بایدن برخلاف دو سلف خود، خط قرمز جدیدی را در خاورمیانه ترسیم کرده و با این حرکت نشان داد که آماده دفاع…

از دست ندهید
بلیط هواپیما