علت سکوت تل‌آویو درباره قطع تماس‌های عربستان با رژیم صهیونیستی

کدخبر: 386345
اقتصاد نیوز : مقامات رژیم صهیونیستی درباره گزارشاتی که می‌گویند عربستان بعد از افشای دیدار نتانیاهو با محمد بن سلمان در شهر نیوم عربستان، تماس‌های خود را با این رژیم قطع کرده، سکوت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه رأی الیوم نوشت، رژیم صهیونیستی درباره خبر پایگاه سعودی ایلاف درخصوص قطع همکاری و تماس‌های عربستان با رژیم صهیونیستی بعد از افشای دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در شهر نیوم، واکنشی نشان نداده است.

به عنوان مثال روزنامه یسرائیل هیوم، حامی نتانیاهو این خبر را منتشر کرد بدون اینکه واکنشی به آن نشان دهد یا اشاره‌ای به واکنش دفتر نتانیاهو کند. این گزارش به نقل از یک مسئول عالیرتبه اسرائیلی فاش شده است.

رسانه‌های عبری‌زبان جمعه این خبر را منتشر کردند اما واکنشی به آن نشان ندادند یا اقدام انتقام‌جویانه عربستان را تحلیل نکردند. سکوت رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم نمی‌خواهد عربستانی‌ها را بیشتر از این خشمگین کند یا اینکه ترجیح داده واکنشی نشان ندهد به این دلیل که خبر مذکور از سوی یک منبع عالیرتبه اسرائیلی منتشر شده است.

ایلاف جمعه به نقل از یک منبع اسرائیلی که نامش را فاش نکرد، اعلام کرد، عربستان در زمان کنونی توافق صلح را به دلیل حل نشدن مسئله فلسطین امضا نمی‌کند. تلاش برخی برای نزدیک نشان دادن زمان عادی‌سازی با عربستان به دلایل شخصی یا انتخاباتی یا دلایل دیگر است.

این منبع اعلام کرد که روابط با عربستان مثل قبل نیست و عربستانی‌ها بعد از اینکه دفتر نتانیاهو خبر دیدار وی با محمد بن سلمان را فاش کرد دیگر پاسخ تماس‌های مستقیم و غیرمستقیم رژیم صهیونیستی را نمی‌دهند.

تیتر یک
  • هجوم باد پائیزی به بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: بورسی‌ها به استقبال آخرین هفته کاری تابستان می‌روند در حالی که نیروهای صعودی بازار کمرنگ‌تر از هفته‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما