بده و بستان ترامپ با پادشاه مراکش/ اعطای نشان لیاقت در مقابل نشان افتخار

کدخبر: 386389
اقتصاد نیوز : منابع خبری از اعطای نشان درجه یک لیاقت به پادشاه مراکش توسط رئیس جمهوری آمریکا خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسکای نیوز عربی اعلام کرد، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به پاس "تأثیر مثبت" محمد ششم، پادشاه مراکش در صحنه سیاسی خاورمیانه به ویژه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نشان "درجه یک لیاقت" اعطا کرد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: محمد ششم برای تقویت شراکت و همکاری دائمی و عمیق میان مراکش و ایالات متحده در همه زمینه‌ها تلاش کرد. "شجاعت" و به ویژه تصمیم وی برای ازسرگیری روابط با اسرائیل تأثیر مثبتی بر صحنه سیاسی خاورمیانه و شمال آفریقا داشت که نویدبخش عصر جدید از امنست و شکوفایی برای آمریکا و مراکش است.

کاخ سفید در ادامه تأکید کرد: نشان "لیاقت"؛ یک نشان نظامی است که پس از اتمام یک مأموریت فوقالعاده به مقامات خارجی داده می‌شود و تنها رئیس جمهور می‌تواند آن را اهدا کند.

این درحالی است که شبکه خبری المیادین جمعه اعلام کرد که "لاله جماله العلوی"، سفیر مراکش در واشنگتن در جریان مراسم ویژه‌ای در کاخ سفید نشان افتخار "محمد" را به عنوان هدیه محمد ششم، پادشاه کشورش به دونالد ترامپ اعطا کرد.

رباط و تل‌آویو اخیراً توافقنامه را با نظارت واشنگتن امضا کردند که شامل یادداشت‌های تفاهم برقراری روابط بین مراکش و رژیم صهیونیستی است؛ توافقنامه‌ای که ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش آن را نقشه فعالیت سه‌جانبه در آینده خواند.

مراکش چهارمین کشور عربی بعد از امارات، بحرین و سودان است که طی ماه های اخیر با رژیم صهیونیستی توافقنامه عادی سازی روابط را امضا کرد.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آمار معاملات اوراق بدهی در بازار سهام؛

    در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با کاهش ۶۹ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۴ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان رسید که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما