علت اهدای ۱۰۰ خودروی زرهی انگلیس به ارتش لبنان

کدخبر: 387074
اقتصاد نیوز : دولت انگلیس ۱۰۰ دستگاه خودروی زرهی به نیروهای ارتش لبنان به منظور تقویت ثبات در مرزهای با سوریه اهدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت شبکه الجزیره اعلام کرد، سفارت انگلیس در بیروت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، یک کشتی حامل صد دستگاه خودروی زرهی از مدل Land Rover RWMIK از انگلیس به سمت لبنان حرکت خواهد کرد.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، قیمت این خودروهای زرهی به ارزش ۱.۵ میلیون پوند است و به تقویت امنیت مرزهای لبنان با سوریه و کمک به ارتش لبنان در مقابله با قاچاقچیان و تلاش آنها برای عبور از مرزها کمک می‌کند.

لبنان دارای مرزهای طولانی با سوریه است که در آن پنج گذرگاه رسمی و همچنین ده‌ها گذرگاه غیر رسمی وجود دارد که برای عملیات قاچاق گسترده از آنها استفاده می‌شود.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، انگلیس در سال‌های اخیر از استقرار چهار هنگ مرزبانی، ساخت بیش از ۷۵ برج نظارتی، فراهم کردن ۳۵۰ خودروی زرهی و آموزش بیش از ۱۱ هزار نیروی لبنانی برای ممانعت از نفوذ افراط گران و قاچاقچیان در مرزهای لبنان با سوریه در اختیار لبنان قرار داده و از آن حمایت کرده است.

ارتش لبنان پیشتر از ضبط یک تانکر حامل ۲ هزار لیتر مازوت در مرز لبنان با سوریه خبر داد.

ارتش لبنان استقرار خود در مرزهای با سوریه را برای ممانعت از عملیات قاچاق و رخدادهای امنیتی که مناطق مرزی در پی جنگ در سوریه شاهد آن است، تقویت کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما