کاخ سفید: تهران باید به مفاد برجام پایبند باشد/ بایدن به اعمال محدودیت بر برنامه هسته‌ای ایران اعتقاد دارد

کدخبر: 387465
اقتصاد نیوز : نخستین نشست کاخ سفید در دوره جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جنیفر ساکی، سخنگوی کاخ سفید نخستین نشست خبری دولت بایدن را برگزار کرد.

در این نشست ساکی گفت: با توجه به شعار‌های انتخاباتی بایدن برای مهار همه گیری کرونا در ۱۰۰ روز نخست، براساس فرمان اجرایی رئیس جمهور تمامی کسانی که خواهان استفاده از خدمات دولت فدرال هستند باید از ماسک استفاده کنند.

وی افزود: بایدن چند فرمان اجرایی برای بازگشت آمریکا به معاهده تغییرات اقلیمی پاریس، لغو ممنوعیت سفر از برخی کشور‌های غالباً مسلمان و لغو برخی قوانین مربوط به مهاجرت دولت ترامپ را به امضا رساند. همچنین وضعیت اضطراری که دولت پیشین در مرز با مکزیک و با هدف ساخت دیوار مرزی وضع کرده بود، از سوی بایدن لغو شد.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره توافق هسته‌ای ایران گفت: بایدن از روز نخست بر اعمال محدودیت‌های شدید بر برنامه هسته‌ای ایران تاکید دارد و معتقد است می‌توان این موضوع را از طریق دیپلماسی حل کرد.

وی تاکید کرد: بایدن درباره موضوع ایران با شرکای اروپایی رایزنی خواهد کرد. آن‌ها باید به طور کامل مفاد برجام را اجرایی کنند تا بتوانیم در این زمینه به پیشرفتی دست یابیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما