ادعای وزیر خارجه عربستان درباره جنگ یمن

کدخبر: 387816
اقتصاد نیوز : وزیر امور خارجه عربستان سعودی مدعی شد که ریاض به دنبال توقف جنگ در یمن است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی مدعی شد که ریاض به دنبال توقف جنگ در یمن است.

«فیصل بن فرحان» در گفتگو با شبکه العربیه مدعی شد که ائتلاف سعودی متجاوز به یمن مانع آتش بس در این کشور نیست بلکه انصارالله یمن است که مانع توافق آتش بس می شود.

وزیر خارجه سعودی گفت: ما معتقدیم که اگر دولت بایدن پرونده جنگ در یمن را بررسی نماید درخواهد یافت که اهداف عربستان و ائتلاف با اهداف دولت بایدن در این خصوص کاملاً مطابقت است. چرا که همه ما دنبال توقف نهایی جنگ و آتش بس فراگیر و در ادامه آغاز فرایند سیاسی هستیم.

وی با ادعای اینکه مانع اصلی در این خصوص ائتلاف سعودی نیست بلکه نیروهای انصارالله هستند، افزود: ما می توانیم با دولت بایدن در این زمینه هماهنگ باشیم.

وزیر خارجه سعودی همچنین از اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که در واپسین روزهای کاری دولتش انصارالله یمن را تروریستی نامید تمجید کرد و مدعی شد که این جنبش مستحق چنین اقدامی بوده است.

فیصل بن فرحان در بخشی دیگر از سخنانش با تکرار ادعاهای واهی علیه تهران مدعی شد که ریاض از صلح با ایران استقبال می کند اما این تهران است که به توافقات خود پایبند نیست.

در حالی که ایران همواره بر آمادگی خود برای مذاکره با ریاض تاکید کرده است اما این سعودی ها بودند که به دلیل زیاده خواهی از مذاکره طفره رفته اند، وزیر خارجه سعودی ادعا کرد: دست ما برای صلح با ایران دراز است اما ایران به توافقات خود پایبند نیست. درخواست گفتگوی ایران بی‌فایده و با هدف وقت کشی و فرار از بحران‌هایش مطرح شده است.

وزیر خارجه عربستان سعودی درباره برجام نیز گفت: ما با آمریکا درخصوص توافق با ایران رایزنی خواهیم کرد تا توافق قوی باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما