بازداشت یک تروریست مرتبط با انفجارهای بغداد

کدخبر: 387824
اقتصاد نیوز : رئیس سازمان مبارزه با تروریسم عراق در سخنانی اعلام کرد که یک عنصر تروریستی مرتبط با انفجارهای اخیر در شهر بغداد شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، «عبدالوهاب الساعدی» رئیس سازمان مبارزه با تروریسم عراق امروز شنبه سخنانی را در خصوص انفجارهای تروریستی روز پنجشنبه در شهر بغداد، مطرح کرد.

بغداد الیوم گزارش داد، وی گفت: اخیراً یک عنصر تروریستی مرتبط با انفجارهای اخیر در شهر بغداد را شناسایی و بازداشت کرده‌ایم. عملیات انتقام جویانه از تکفیریها به دنبال انفجارهای تروریستی بغداد کلید خورده است.

رئیس سازمان مبارزه با تروریسم عراق همچنین یادآور شد: ما در جریان عملیات انتقام جویانه خود عواملی را که ورود تروریست‌ها به منطقه باب الشرقی در مرکز بغداد را تسهیل کردند، شناسایی و مجازات می‌کنیم.

پیشتر گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت. منابع امنیتی عراق روز گذشته از وقوع دو انفجار انتحاری در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. حسن التمیمی، وزیر بهداشت عراق با اعلام آمار نهایی انفجارهای تروریستی بغداد، گفت که شمار کشته شدگان به ۳۲ و زخمی شدگان به ۱۱۰ نفر رسیده است.

از سوی دیگر، نخست وزیر عراق روز گذشته گفته بود: درحال حاضر بر روی یک طرح فراگیر و مؤثر برای مقابله با چالش‌های امنیتی کار می‌کنیم. آنچه که دیروز اتفاق افتاد، نشان داد خلل‌هایی در ساختار امنیتی وجود دارد که باید برطرف گردد.

الکاظمی اظهار داشت: داعش به صورت روزانه تلاش می‌کند تا خود را به بغداد برساند اما این تلاش‌ها با عملیات‌های پیشگیرانه تاکنون خنثی شده اند. واضح است که اتفاقات دیروز ناشی از شکاف در ساختار امنیتی بوده است. من خود شخصاً بر دستگاه اطلاعات نظارت خواهم داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما