لاوروف: نجات برجام یکی از مسائل فوری است

کدخبر: 388631
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مسکو، نجات برجام را یک مساله فوری خوانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه نجات توافق هسته‌ای ایران (برجام) را یکی از مسائل فوری در مسائل بین‌المللی توصیف کرد.

در حالی که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران برای دیدار با مقام‌های روسیه در مسکو حضور دارد، همتای روس او درباره برجام و تحولات منطقه غرب آسیا صحبت کرد.

بنا بر گزاش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف  در دیدار با همتای ایرانی خود اعلام کرد: «نجات دادن توافق هسته‌ای ایران (برجام)، در حال حاضر یکی از مسائل فوری است».

وزیر خارجه این کشور تصریح کرد: هم ما و هم ایران به شدت علاقه مند به بازگشت کامل کشورهای امضاکننده (برجام) به اجرای تعهداتشان طبق توافق هستیم». 

لاوروف در دیدار با همتای ایرانی خود همچنین تاکید کرد که دو کشور همچنین حامی برقراری گفت‌و‌گو میان کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین حل بحران در افغانستان هستند.

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر و در بدو ورود به مسکو گفته بود،  پیشنهادها درباره همکاری ۶ جانبه در منطقه،‌ برجام و اوضاع افغانستان، سوریه و یمن را در روسیه مورد گفت‌وگو قرار خواهد داد.

ظریف گفته بود: شرایط بین‌المللی، بحث برجام و ضرورت اجرای تعهدات همه طرف‌ها، موضع مشترک ما با روسیه است و درباره آن هم بحث می‌کنیم. شرایط دیگر منطقه مثل افغانستان، سوریه و یمن و بحث‌های دیگر منطقه همیشه در دستورکار مذاکرات ماست.

سفر دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران به مسکو در حالی انجام شده که به دنبال آغاز به کار جو بایدن در مقام رئیس‌جمهور آمریکا، رسانه‌ها از رایزنی‌های او با همتای فرانسوی و صدراعظم آلمان درباره ایران خبر دادند.

گفت‌و‌گوهای تلفنی بایدن با امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل درباره ایران در حالی انجام شده که رئیس‌جمهور آمریکا در زمان کارزار انتخاباتی خود وعده داد، «در صورت بازگشت کامل ایران» به تعهدات برجامی، دولت آمریکا را به این توافق برمی‌گرداند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما