جزئیاتی از تعلیق فرمان بایدن توسط یک قاضی فدرال

کدخبر: 388823
اقتصاد نیوز : با حکم یک قاضی فدرال دستور رئیس جمهور آمریکا برای توقف اخراج مهاجران به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کن پاکستون، دادستان کل تگزاس روز جمعه درخواست توقف حکم وزارت امنیت داخلی در خصوص لغو اخراج مهاجران را ارائه کرد. یک قاضی فدرال روز سه شنبه این درخواست را پذیرفت و منع صد روزه اخراج مهاجران به دستور بایدن را به حالت تعلیق درآورد.

قاضی درو تیپتون در این باره می‌گوید: در صورت عدم صدور قرار تعقیب موقت، این ایالت صدمه‌ای قریب الوقوع و جبران ناپذیر را شاهد خواهد بود. ایالت ما از بزرگترین قسمت مرز جنوبی در کشور دفاع می‌کند. عدم اجرای صحیح قانون به طور مستقیم و فوری شهروندان و پرسنل اجرای قانون ما را به خطر می‌اندازد.

دیوید پکوسکه، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا در روز تحلیف بایدن یادداشتی را برای اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده صادر و حکم توقف صد روزه اخراج مهاجران را ابلاغ کرد.

در این یادداشت آمده است: رئیس جمهور قول داد بسیاری از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ را در ۱۰۰ روز نخست حضور خود در کشور لغو و طی این مدت تلاش خود را بر امنیت کشور متمرکز کند و تهدیدات امنیت ملی، امنیت عمومی و امنیت مرزی را در اولویت قرار دهد.

خورخه لووری، مدیر سیاست در شورای مهاجرت آمریکا گفت: لغو این حکم از سوی قاضی فدرال به دولت بایدن فرصت می‌دهد تا پرونده‌های هر زندانی را به طور جداگانه بررسی کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما