احتمال لغو دستور خروج نظامیان آمریکایی از آلمان

کدخبر: 389034
اقتصاد نیوز : علی‌رغم تصمیم دولت پیشین آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» در صدور دستور کاهش نظامیان این کشور در آلمان، «لوید آستین» وزیر دفاع دولت جدید واشنگتن اما از برلین بابت میزبانی از نیروهای آمریکایی قدردانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری «رویترز»، آستین در تماس تلفنی با «آنه‌گرت کرامپ-کارن‌باوئر» وزیر دفاع آلمان از امکاناتی که این کشور در اختیار نظامیان آمریکایی مستقر قرار داده تشکر کرد که همین موضوع حدس‌ها مبنی بر احتمال لغو دستور ترامپ برای خروج نیروها از این کشور را تقویت کرد.

پنتاگون با صدور بیانیه‌ای درباره تماس تلفنی آستین و کارن‌باوئر، توضیح داد: «وزیر دفاع [آمریکا] قدردانی خود از آلمان به دلیل تداوم میزبانی از نظامیان آمریکایی را ابراز کرد».

رویترز نوشت: «آستین قصد دارد در برنامه جابجایی جهانی نظامیان آمریکایی بازنگری کند، که شامل دستور سال قبل ترامپ برای خارج کردن یک سوم از ۳۴ هزار نظامی آمریکایی مستقر در آلمان می‌شود».

یک مقام آمریکایی نیز که خواست نامش فاش نشود به این خبرگزاری گفت، آستین به کارن‌باوئر اطمینان داده هر تصمیمی که واشنگتن بخواهد در آینده اتخاذ کند، از طریق مشورت با برلین خواهد بود.

در بیانیه پنتاگون همچنین آمده است، وزیر دفاع آمریکا با همتای آلمانی خود درباره جابجایی نظامیان در افغانستان و عراق، و مقابله با «نفوذ شرورانه رقبای استراتژیک مشترک» دو طرف صحبت کرده است.

 

تیتر یک
  • خروج پول از بازار برای بار شانزدهم تکرار شد

    در روز یکشنبه علی رغم که شاهد رشد ۲۱ درصدی خروج پول حقیقی از بورس بودیم و اغلب نمادهای بازار با کاهش قیمت مواجه بودند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما