بارش برف و باران در بیشتر استان‌های کشور

کدخبر: 389294
اقتصادنیوز :‌با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز در بیشتر استان‌های کشور برف و باران می‌بارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز، در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، شمال فارس، شمال بوشهر، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان برف و باران می‌بارد.

در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان نیز بارش پراکنده باران و در ارتفاعات این استان‌ها بارش برف رخ می‌دهد.

 شنبه بارش در مناطقی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، بوشهر، زنجان، قزوین، البرز، تهران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان و خراسان شمالی ادامه دارد.

انتظار می‌رود از بعد از ظهر شنبه به تدریج از بارندگی در نیمه غربی کشور کاسته شود. فعالیت این سامانه بارشی یکشنبه در شمال شرق بوده و به تدریج از اواخر وقت از کشور خارج خواهد شد.

 امروز در اردبیل، مناطقی از گیلان، لرستان، ایلام و خوزستان وزش باد شدید رخ می‌دهد. شنبه سرعت وزش باد در سطح کشور افزایش یافته و در استان‌های البرز، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان شدید خواهد بود. یکشنبه نیز در استان‌های تهران، به ویژه جنوب استان، البرز، سمنان و خراسان رضوی وزش باد شدید رخ می‌دهد.

 طی روز‌های جمعه و شنبه با توجه به بارش برف همراه با وزش باد در شمال‌غرب و غرب، به ویژه مناطق مرتفع و کوهستانی، همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و زاگرس مرکزی امکان کولاک برف و در مناطق کوهستانی البرز مرکزی خطر ریزش بهمن وجود دارد.

امروز شمال خلیج‌فارس و روز‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

دمای هوا از جمعه تا یکشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه و در شمال‌غرب و غرب بین ۵ تا ۸ درجه کاهش خواهد یافت.   

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما