آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور/ این شهرها هنوز نارنجی هستند

کدخبر: 389442
اقتصادنیوز : رنگ‌بندی شهرستان‌ها در اپلیکیشن ماسک، از شنبه ۱۱ بهمن ماه اعلام شد و بر این اساس نقشه کشور آبی تر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طبق آخرین بروز رسانی وضعیت رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت، از شنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۸ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۲۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۷ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

هفته گذشته با ایجاد ثبات نسبی در روند موارد بستری در استان مازندران، شهرستان‌های این استان، از وضعیت قرمز خارج شدند و ۱۸ شهرستان کشور نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که با افزایش تعداد شهرهای آبی مواجه هستیم و تغییری در تعداد شهرهای نارنجی رخ نداده است.

مازندران ۲۲ شهرستان دارد و در حال حاضر وضعیت کرونایی ۱۶ شهرستان نارنجی و ۶ شهرستان این استان زرد است.

فهرست شهرهای نارنجی کرونا

استان مازندران: بهشهر، نکا، ساری، جویبار، قائم شهر، بابلسر، محمودآباد، فریدونکنار،بابل، آمل، نور، نوشهر، چالوس، تنکابن، رامسر، رودسر

استان گیلان: لاهیجان، صومعه سرا 

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۴۱۴ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۸۰۷ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۳ هزار و ۹۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۹ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۸۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما