اولین اقدام پنتاگون علیه ترامپ

کدخبر: 389529
اقتصاد نیوز : وزارت دفاع آمریکا روند انتصاب برخی افراد در پست های کلیدی این وزارتخانه را که در روزهای پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ شروع شده بود، متوقف کرده و در این انتصاب ها بازنگری می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پنتاگون  انتصاب چندین  فرد  وفادار به ترامپ  را در «هئیت مشاوره ای» این وزارتخانه  متوقف کرد.

به نوشته تارنمای خبری هیل، بنابراین گزارش  «جان کربی» سخنگوی جدید مطبوعاتی پنتاگون دراین باره دربیانیه ای اعلام کرد: وزیر دفاع آمریکا همانطوری که همگان انتظار داشتند، درحال بازنگری سیاست ها و سمت ها کنونی در  این وزارت خانه است تا مطئن شود که چنانچه تغییراتی لازم باشد انجام پذیرد.

کربی که در دوره باراک اوباما وی سخنگوی همین وزارتخانه و وزارتخارجه آمریکا بود درادامه این بیانیه افزود هرچند هنوز هیچ تصمیم نهایی درباره چنین پست ها و انتصاب هایی  گرفته نشده است اما تغییراتی صورت خواهد گرفت.

هیل گزارش داد: پس از انتخابات ماه نوامبر سال گذشته میلادی، دولت ترامپ اقدام به برکناری کارشناسان کهنه کار از هیئت مشاوران پنتاگون کرد، افرادی همچون «هنری کسینجر» و «مادین آلبرایت» وزرای پیشین وزارت خارجه آمریکا وبه جای آنها افرادی که وفادار به ترامپ بودند جایگزین شدند.

هیل افزود: اعضای هئیت مشاوران بنا بر خواسته وزیر دفاع آمریکا انتخاب می شوند و «لوید آستین» همچنان می تواند هرگونه انتصابی که از سوی ترامپ صورت گرفته باشد را عزل کند.

لوید آستین، ۶۸ ساله، ژنرال بازنشسته نیروی زمینی آمریکا، سوم بهمن ماه ۱۳۹۹ بعنوان بیشت و هشتمین وزیر دفاع آمریکا در دولت جو بایدن کار خود را آغاز کرد.

تیتر یک
  • تغییرات قیمتی در دو بازار؛

    اقتصادنیوز: قیمت دلار در حالی هفته را به پایان برد که قیمت روز چهارشنبه از قیمت ابتدای هفته فقط ۱۰۰ تومان کمتر بود.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما