نمکی: واکسن کرونا را اول به خانواده خودمان می‌زنیم

کدخبر: 389827
اقتصاد نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن را اول به خانواده خودمان می‌زنیم تا مردم بدانند سلامت آنها از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر"سعید نمکی" امروز 12 بهمن ماه در ستاد منطقه‌ای مقابله با کرونا در شهرستان بم اظهار کرد: اجازه نمی‌دهیم پای محصولی به مجموعه کشور باز شود که با سلامت مردم در تضاد و تقابل باشد و یا عده‌ای بخواهند از این آشفته بازار استفاده کرده و بر موج اقتصادی سوار شوند. 

وی با اشاره به اینکه با مردم بیعت کردم که مصلحت‌اندیشی مانع نشود تا چیزی را به مردم نگویم، افزود: هم واکسن داخلی و کواکس را دنبال می‌کنیم و هم از مطمئن‌ترین منابع، واکسن وارد می‌کنیم.

نمکی تصریح کرد: واکسن را اول به خانواده خودمان می‌زنیم تا مردم بدانند سلامت آنها از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.

وی بیان کرد: کاهش آمار کرونا در کشور را برگ زرین دیگری برای نظام جمهوری اسلامی است و می توان با وفاق و همدلی، روحیه جهادی و تجربه دوران دفاع مقدس حماسه ای را خلق کنیم که در تاریخ اپیدمی‌های جهان ماندگار شود.

وزی بهداشت با قدردانی از مردم و کسبه‌ای که روزهای سخت کرونا محدودیت‌ها را تحمل کردند، گفت: حتی یک مرگ هم برای ما غم‌انگیز است، اما دستاوردهای امروز را باید به این مردم تبریک گفت.

وی با اشاره به اینکه ما و همکارانمان همواره نگران بازگشت موج جدید بیماری هستیم، تصریح کرد: این ویروس پیچیده هر روز چهره‌های بسیار متفاوت و موزیانه‌ای را نشان می‌دهد و همه نگران هستند که با یک خیز جدید بیماری مواجه شوند.

نمکی با اشاره به اینکه این نگرانی وجود دارد که ساده انگاری، عادی‌انگاری و بی‌توجهی به خطر بیماری، ما را دچار خیز چهارم بیماری در کشور کند، افزود: اگر دچار خیز چهارم بیماری شویم ارتفاعی به مراتب بیشتر و سرعت انتشار به مراتب بیشتر خواهد بود.

وی بیان کرد: این همدلی و وفاق و سرمایه ملی را به عنوان یک دستاورد بزرگ که با کمک همه از جمله بسیج، سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌ها محقق شده است را باید حفظ کنیم و طرح محله‌محور شهید سلیمانی باید استمرار داشته باشد. 

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه همدلی و وفاق ایجاد شده را نباید سست کنیم و آن را برای روزهای سخت و پربحران این مملکت به عنوان یک زیرساخت نگه داریم، گفت: توصیه من این است که شعله‌های کوچک بیماری در اقصی نقاط کشور را خاموش کرده و امروز که آمار ما کاهش یافته از این فرصت طلایی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه باید مراقب بود تا این شعله‌های کوچک آتش به دامن سلامتی ما نیندازد، اظهار کرد: همان طور که حاج قاسم سلیمانی خانه به خانه به دنبال داعش رفت، ما هم باید خانه به خانه به دنبال ویروس کرونا برویم و تست بگیریم. امروز ابزار گسترده‌ای برای مبارزه با بیماری داریم. 

نمکی گفت: تقاضا دارم امروز با ورود بخش خصوصی تست‌های سریع را افزایش داده و کانون‌های کرونا را شناسایی کنیم. کارهای زیادی انجام شده هر چند هنوز هم امکانات ما در حد مطلوب نیست. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما