دستگیری تروریست ها در عراق

کدخبر: 389906
اقتصاد نیوز : نیروهای امنیتی و سازمان الحشد الشعبی عراق روز یکشنبه در عملیات مختلف خود شماری از تروریست ها را در مناطق مختلف این کشور دستگیر و مخفیگاه های آنها را منهدم کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اداره پلیس استان نینوا در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای پلیس عراق توانستند یک تروریست داعش را در منطقه «حی الوحده» در کرانه چپ شهر موصل دستگیر کنند.

این بیانیه افزود: این تروریست در دوره سیطره داعش بر شهر موصل در این گروه فعالیت می کرد.

واحد واکنش سریع پلیس استان نینوا نیز توانست یک تروریست دیگر داعش را در منطقه «موصل الجدید» در کرانه راست شهر موصل دستگیر کند.

نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق روز یکشنبه به عملیات امنیتی خود در استان الانبار پایان دادند.

در بیانیه الحشد الشعبی آمده است: نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند که امنیت چهار محور در مناطق الکرمه، الحادلیه و الثرثار را تامین کنند.

بیانیه تصریح کرد که عملیات به همه اهداف خود رسید و شماری از مخفیگاه ها و سلاح های داعش کشف و منهدم شد.

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق روز یکشنبه از انهدام سه مخفیگاه گروه تروریستی داعش در کوهستان الغره در کرکوک خبر داد.

در بیانیه ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق آمده است: نیروهای امنیتی براساس اطلاعات دریافتی به منطقه «تلکانه» عزیمت کرده و سه مخفیگاه تروریست ها حاوی پوشاک و مواد غذایی و یک دستگاه موتورسیکلت را کشف و منهدم کردند.

یک منبع امنیتی عراق گفت که عناصر گروه تروریستی به نیروهای امنیتی در ناحیه «شیرک» از توابع خانقین و ناحیه «اصلاح» در منطقه جلولا حمله کردند که نیروهای امنیتی با آنها درگیر شده و این حمله را دفع کردند.

واحد اطلاعات نظامی پلیس فدرال عراق یکشنبه از دستگیری یک سرکرده داعش در ناحیه «کنعوص» از توابع شهر «الشرقاط» استان صلاح الدین خبر داد.

واحد اطلاعات نظامی در بیانیه‌ خود آورده است: نیروهای این واحد در ادامه عملیات تعقیب بقایای عناصر گروه تروریستی یک سرکرده داعش را دستگیر کردند که مسئولیت دیده بانی و رصد تحرکات نیروهای امنیتی عراق را برعهده داشت.

در همین حال، یک چوپان نیز براثر انفجار بمب کار گذاشته شده توسط داعش در اطراف منطقه طوزخورماتو در شرق استان صلاح الدین کشته شد.

فرماندهی پلیس نینوا در بیانیه ای از کشف یک گروه جمعی جدید در غرب شهر موصل خبر داد.

در این بیانیه آمده است: این گور حاوی بقایای اجساد ۴۰۰ قربانی گروه تروریستی داعش است.

براساس این بیانیه، نیروهای پلیس این گور جمعی را در روستای «حمیدات» در بخش تلعفر در ۶۰ کیلومتری غرب موصل پیدا کردند و دومین گور پیدا شده در طول چند ماه اخیر می باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما