آمارهای خطرناک حریرچی از کرونا/ دو ماه حساس برای ایران

کدخبر: 390146
معاون کل وزیر بهداشت از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور خبر داد و گفت: میزان ترددها در جاده ها و رفتن به کوه های شمال تهران به شدت بالا رفته است.حریرچی دو ماه آینده را حساس توصیف کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه زمانی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به بیش از ۸۴ درصد رسیده بود، گفت: هم اکنون رعایت این پروتکل ها در کشور به ۸۱ درصد کاهش پیدا کرده است.او که  در برنامه تلویزیونی حاضر شده بود افزود: در ۱۵ روز گذشته میزان تردد در جاده های کشور به بیش از ۲۴ میلیون تردد افزایش یافته است که در مقایسه با سال گذشته ۲ درصد رشد پیدا کرده است و این نگرانی های ما را بیشتر می کند.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه استفاده از ماسک کم هزینه ترین راه مقابله با کرونا است، اظهار داشت: دو ماه آینده بسیار حساس است، باید سعی کنیم سیر نزولی، نزولی تر شود در غیر اینصورت باید منتظر عواقب بسیار ناگوار و شومی در افزاشی فوتی های کرونا باشیم.

وی بیان کرد: آمارها نشان می دهند که تردد افراد پیاده امسال به نسبت سال گذشته که کرونا وجود نداشته ۴ درصد کاهش یافته در حالی که این ۴ درصد به هیچ وجه قابل قبول نیست، زیرا کاهش تردد افراد پیاده در کشور در برخی از زمان ها به ۲۵ درصد نیز کاهش پیدا کرده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در حالی که ما نگران تردد خودرو و افراد پیاده هستیم رفتن به کوه های شمال تهران ۳.۵ برابر شده است.

وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود : هرچه رعایت پروتکل ها بیشتر شود میزان فوتی های و بستری های ما کمتر و هر چه پروتکل ها کمتر رعایت شود میزان مراجعات سرپایی، بستری و فوتی ها بیشتر می شود.

 معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد : در صورتی که با رعایت پروتکل ها وضعیت مقابله با این ویروس بهتر شود پیش بینی ما این است که در فروردین و اردیبشهت ماه سال آینده متوسط روزانه فوتی های ما به حدود ۳۰ نفر کاهش یابد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما