وزیر بهداشت: واکسن را سیاسی نکنید/ خیز ملایم موارد سرپایی کرونا در کشور

کدخبر: 390502
اقتصاد نیوز : نمکی گفت: وزیر بهداشت سیاسی نیست ما مکلف به حفظ سلامتی مردم هستیم. خواهش می کنم که برخی تامین واکسن را سیاسی نکنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۱۴۶۷۹ نفر در دنیا به دلیل بیماری کرونا فوت کرده اند. بیماری کرونا امروزه در کشور مهار شده است اما به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها ما شاهد یک خیز ملایم در مراجعان سرپایی هستیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مورد جدیدی از ابتلای مردم به ویروس کرونای جهش یافته گزارش نشده است و اقدامات سختگیرانه ای برای ردیابی آلودگی و تردد ها شروع کرده ایم.

نمکی بیان کرد: مردم باور دارند که وزیر بهداشت سیاسی نیست ما مکلف به حفظ سلامتی همه مردم می دانیم. خواهش می کنم که برخی تامین واکسن را سیاسی نکنند.ما به طور جدی دنبال ساخت واکسن ایرانی بودیم.

وزیر بهداشت گفت: در هفته آینده انستیتو رازی کار مطالعه انسانی را شروع خواهد کرد. ۴/۲ دوز کواکس از فوریه توزیع می شود .سیاست ما این است که واکسنی که دریافت خواهیم کرد باید در خارج از ایران مطالعات بالینی را انجام داده باشد. واکسن روسی در کشورهای مختلف در حال مصرف است.

 

تیتر یک
  • روند نرخ سود موزون مداخله در زمستان

    خالص عملیات بانک مرکزی در بازار باز روز سیزدهم اسفند ماه، قبض ۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان نقدینگی از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما