واکنش دولت بایدن به رأی دیوان لاهه درخصوص ایران

کدخبر: 390648
اقتصاد نیوز : رد اعتراض واشنگتن درباره عدم صلاحیت دیوان لاهه برای رسیدگی به شکایت ایران درخصوص تحریم‌ها، با واکنش منفی دولت آمریکا به ریاست «جو بایدن» مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) طی نشست خبری ضمن ابراز تأسف و سرخوردگی از رأی دیوان لاهه در این خصوص، اما تصریح کرد که واشنگتن برای این نهاد قضائی بین‌المللی «احترام زیادی» قائل است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، پرایس در پاسخ به سوالی در این باره گفت: «ما از اینکه دادگاه استدلال‌های صحیح ما مبنی بر اینکه شکایت ایران خارج از صلاحیت دادگاه است را نپذیرفت، مأیوس شدیم».

وی ضمن انتقاد از اینکه ایران از این رأی دیوان لاهه به عنوان یک پیروزی یاد می‌کند، اظهار داشت: «دادگاه فقط یک حکم اولیه صادر کرده و تصمیم‌گیری نهایی درخصوص صلاحیت نیست».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با ادعای اینکه واشنگتن در مرحله بعدی دادگاه توضیحاتی درباره معتبر نبودن ادعای ایران ارائه می‌کند، افزود: «ما نسبت به خطراتی که فعالیت‌های شرورانه ایران دارد، هوشیار هستیم و به همین دلیل است که [مسیر] مهم دیپلماسی را در پیش گرفته‌ایم».


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما