سالیوان: با اتحادیه اروپا درباره برجام در تعامل هستیم

کدخبر: 390780
اقتصاد نیوز : مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که آمریکا در زمان حاضر و به طور فعال با متحدان خود در اتحادیه اروپا به ویژه سه کشور انگلیس ، فرانسه و آلمان درباره برجام در تعامل است.

سالیوان روز پنج‌شنبه در نشست خبری و در پاسخ به سوالی در باره علت و پیام حضور « جو بایدن » رئیس جمهوری آمریکا در وزارت خارجه این کشور که قرار است تا ساعاتی دیگر انجام شود، گفت که تاکیدی بر تعهد وی به دیپلماسی است.

وی افزود: در حال حاضر فعالانه با متحدانمان در اتحادیه اروپا به ویژه سه کشور اروپایی عضو گروه 1+5 شامل آلمان، انگلیس، فرانسه درباره برجام در حال تعامل هستیم.

مشاور امنیت ملی بایدن ادامه داد: ما در سطوح مختلف دولت خود با آنها صحبت می‌کنیم، من فکر می‌کنم این رایزنی جبهه واحدی را در مورد استراتژی ما در قبال ایران و دیپلماسی مربوط به توافق هسته‌ای ایجاد می‌کند و من فقط نمی‌خواهم بیش از این صحبت کنم.

سالیوان درباره سیاست دولت بایدن در قبال جنگ یمن، اظهار کرد: رئیس جمهوری قصد دارد که پایان حمایت آمریکا از علمیات‌های تهاجمی به یمن را اعلام کند. این وعده‌ای است که او در کارزار انتخاباتی خود هم مطرح کرد.

وی اضافه کرد: اما ادامه کار او فراتر از این خواهد بود. (بایدن) خواهد گفت که از  دیپلماسی برای خاتمه بخشیدن به درگیری در یمن فعالانه‌تر و بیشتر بهره می‌گیرد و دلیل انتخاب نماینده ویژه درباره یمن که امروز معرفی می‌شود هم همین است.

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما