این استان ها برفی می شوند

کدخبر: 390845
اقتصاد نیوز : نقشینه گفت: از امشب سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور شده که سبب بارش باران و برف در استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، امیر حسین نقشینه کارشناس هواشناسی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امشب در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام پیش بینی می‌شود گفت: پیامد این جو آرام، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت است.

او ادامه داد: به تدریج از امشب سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور شده که سبب ابرناکی، بارش باران و برف در استان‌های کرمانشاه، کردستان و نیمه جنوبی آذربایجان غربی خواهد شد.

برف

نقشینه اظهار کرد: جمعه گستره فعالیت این سامانه، استان‌های واقع در غرب، شمال غرب، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج استان‌های واقع در سواحل دریای خزر را فرا می‌گیرد.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف است و در مناطق جنوبی کشور رگبار، رعد و برق، گاهی  وزش باد شدید موقتی و احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

نقشینه بیان کرد: در این روز شدت بارش در استان‌های کرمانشاه، ایلام، کردستان، شمال لرستان، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود.

او تاکید کرد: شنبه سامانه بارشی نیمه غربی و سواحل شمالی کشور را در برمی‌گیرد که  شدت بارش  در این روز در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویر احمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود و احتمال رخداد بارش تگرگ در استان‌های واقع در غرب وجنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

نقشینه اظهار کرد: یکشنبه با حرکت سامانه به سمت شرق از فعالیت آن در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز کاسته شده و گستره فعالیت آن در نواحی جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور است.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه بارش در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و اصفهان شدت بیشتری دارد افزود: روز دوشنبه در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال شرق  بارش پراکنده  رخ خواهد داد و در نیمه شرقی وزش باد پدیده غالب است،  در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

بارش برف در مناطق شمالی تهران

نقشینه درباره وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: فردا تهران نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی است  و بعد از ظهر بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود. بیشترین دمای تهران به ۱۶ درجه و کمترین آن ۹ درجه می رسد. از فردا شب در مناطق شمالی تهران و ارتفاعات شاهد  بارش برف  و کولاک  خواهیم بود و پایتخت از شنبه بارانی خواهد شد.

تیتر یک
  • ولی‌ نصر و علی‌واعظ در فارن افرز تحلیل کردند

    اقتصادنیوز؛ ۲ استاد ایرانی-آمریکایی نزدیک به حلقه‌های فکری دموکرات و نزدیک به چهره‌های کنونی وزارت خارجه آمریکا در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما