مرگ یک کودک به دلیل حمله سگ‌های ولگرد

کدخبر: 390871
اقتصاد نیوز : یک دختر شش ساله از اتباع افغانستان ساکن در یکی از محله‌های کشکوییه رفسنجان براثر حمله سگ‌های ولگرد جان باخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، بنا به اعلام روابط عمومی اورژانس رفسنجان دختر بچه ای از اتباع کشور  افغانستان  دیروز براثر  حمله سگ های ولگرد  زخمی می شود مصدوم به درمانگاه کشکوئیه منتقل و سپس با آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان منتقل شده است براثر این حمله به بازو، ران و گردن این کودک آسیب جدی وارد شده بود و مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد، اما بعد از ١۴ساعت فوت می‌کند.

به گفته مدیر گروه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، در این شهرستان میزان حیوان گزیدگی ۲تا۲/۵ برابر بیشتر از میانگین کشوری است.

سیدمحسن نژاد قادری وجود باغ‌های پسته در حاشیه و حومه شهر و همچنین در روستاها ،نگهداری سگ‌های خانگی در ضبط‌های پسته و ساماندهی نکردن سگ‌های ولگرد را موجب افزایش آمار  سگ گزیدگی  در شهرستان رفسنجان دانست.

اوگفت: از فروردین تا آبان‌ماه امسال ۱۰۱۷حیوان گزیدگی شامل: سگ‌گزیدگی ۶۵۴مورد، گربه ۳۳۹مورد، حیوان‌های اهلی ۲۳ و حیوان وحشی ۱ مورد در این شهرستان گزارش شده است.

تیتر یک
  • ولی‌ نصر و علی‌واعظ در فارن افرز تحلیل کردند

    اقتصادنیوز؛ ۲ استاد ایرانی-آمریکایی نزدیک به حلقه‌های فکری دموکرات و نزدیک به چهره‌های کنونی وزارت خارجه آمریکا در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما