وزیر مشاور سعودی: ما و آمریکا در راه مبارزه با القاعده و داعش خون دادیم!

کدخبر: 390900
اقتصادنیوز :‌پس از اظهارات دیشب رئیس‌جمهور آمریکا درباره جنگ در یمن، وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه مدعی شد که این کشور و آمریکا در راه مبارزه با گروه‌های تروریستی القاعده و داعش خون داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه، امروز (جمعه)، به اظهارات «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره یمن واکنش نشان داد.

رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه روز گذشته در تشریح سیاست خارجی دولت خود با توصیف جنگ یمن به «فاجعه راهبردی»، گفت: «این جنگ باید به پایان برسد. حمایت آمریکا از عملیات‌های تهاجمی در یمن از جمله از فروش تسلیحات خاتمه خواهد  یافت».

ادعای جو بایدن درباره جنگ یمن در حالی مطرح شد که حمایت‌های دولت آمریکا از حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در این کشور عربی از سال ۲۰۱۴  و زمانی که او معاون رئیس‌جمهور بود آغاز شد.

عادل الجبیر در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در واکنش به این اظهارات نوشت: «سخنرانی رئیس‌جمهور جو بایدن تاریخی بود! و بر پایبندی آمریکا به همکاری با دوستان و هم‌پیمانان برای حل و فصل درگیری‌های منطقه و چالش‌ها تأکید کرد».

الجبیر در ادامه اظهاراتش مدعی شد: «ما برای پایان دادن به درگیری‌ها و رویارویی با چالش‌ها-همانطور که از بیش از هفت دهه گذشته اقدام کردیم- به همکاری با دوستانمان در آمریکا چشم دوخته‌ایم».

این وزیر مشاور سعودی همچنین ادعا کرد: «کشورهای ما در راه آزادسازی کویت و جنگ با القاعده از جمله در یمن و  داعش در سوریه خون دادند. ما در کنار یکدیگر به ایستادگی در برابر دشمنان مشترک‌مان ادامه خواهیم داد».

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بارها اعلام کرده‌اند که عناصر سازمان تروریستی القاعده با نیروهای ائتلاف سعودی همکاری دارند.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن، پیش‌تر، در ارتباط با اسرای ائتلاف سعودی اعلام کرده بود که هفتاد تن از افرادی در که در جبهه نبرد با ائتلاف سعودی دستگیر شده‌اند، جزء سازمان القاعده هستند.

تیتر یک
  • ولی‌ نصر و علی‌واعظ در فارن افرز تحلیل کردند

    اقتصادنیوز؛ ۲ استاد ایرانی-آمریکایی نزدیک به حلقه‌های فکری دموکرات و نزدیک به چهره‌های کنونی وزارت خارجه آمریکا در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما