چه زمانی ریه ها بدون علائم درگیر کرونا می شوند ؟

کدخبر: 391013
اقتصادنیوز :به گفته دو پزشک متخصص بیماری‌های عفونی اغلب درگیری‌های ریوی در بیماری کرونا با علائم و نشانه‌هایی همراه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که در صورت ابتلا به کرونا چگونه بفهمیم ریه‌هایمان درگیر شده؟، گفت: چنانچه بیمار مبتلا به کرونا احساس تنگی نفس داشته باشد و روی قفسه سینه احساس فشار کند و همچنین هنگام راه رفتن دچار مشکل شود، احتمالا دچار درگیری ریوی شده است.

عضو کمیته علمی ستاد کرونا ضمن اشاره به اینکه در صورتی که بیماری با این علائم رو به رو بود حتما باید مراکز درمانی مراجعه کند تا اکسیژن خون او گرفته شود، افزود: چنانچه سطح اکسیژن خون بیمار کمتر ۹۳ باشد، پزشک معالج در خواست سی‌تی اسکن و عکس ریه می‌دهد و مشخص می‌شود، میزان درگیری ریوی بیمار به کرونا چه قدر است.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بدون نشانه خاصی ریه افراد درگیر کرونا شود؟، اظهار کرد: به طور معمول درگیری ریه همراه علامت است.

 حمید عمادی در گفت‌وگو با میزان در این خصوص بیان کرد: بیماران مبتلا به کرونا که دچار علائمی نظیر تنگی نفس و احساس  درد و سنگینی در قفسه سینه باشند و همچنین مدام نسبت به هوا احساس عطش داشته باشند، به احتمال زیاد درگیری ریوی پیدا کرده اند و باید هر چه سریع به پزشک مراجعه کنند.

وی همچنین در پاسخ این سوال که آیا ممکن است بیمار بد‌ون علائم خاصی دچار درگیری ریوی شده باشد؟ ادامه داد: گاهی اوقات ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد و این اتفاق بیشتر برای بیمارانی که درگیری ریوی خفیفی دارند، می‌افتد و اغلب درگیری‌های وسیع و خطرناک با علائم همراه هستند.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما