حجم زیاد اسناد ساواک علیه آیت الله مکارم شیرازی

کدخبر: 391886
اقتصاد نیوز : آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، انتشار اسناد ساواک توسط وزارت اطلاعات را اقدامی شایسته دانست و گفت: انتشار چنین کتاب‌هایی از اسناد ساواک درس آموز است و می‌توان بسیاری از مسائل انقلاب را در آنها به صورت شفاف دید.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازخبرآنلاین،  روز سه‌شنبه در پیام تصویری به آیین رونمایی از ۲ جلد کتاب از فعالیت‌ها و مبارزات انقلابی خود به روایت اسناد ساواک، افزود: وقتی این کتاب‌ها را به من نشان دادند، از حجم این اسناد متعجب شدم و البته خاطرات فراوانی نیز برای بنده زنده شد.

این مرجع تقلید با ابراز تعجب از حجم زیاد اسناد ساواک علیه خود گفت: این اسناد نشان از تقید ساواک به تعقیب افرادی مانند بنده دارد.

او با تاکید بر اینکه انتشار این اسناد می‌تواند در درک بسیاری از مسائل و شرایط پیش از انقلاب کمک کند، افزود: برای فهم تاریخ گویای انقلاب باید این اسناد را با دقت مطالعه کرد.

این مرجع تقلید با تقدیر از وزارت اطلاعات برای جمع آوری و انتشار این اسناد ادامه داد: رونمایی از این ۲ جلد کتاب که مجموعه ای از اسناد ساواک است کار خوبی است که باید از زحمت‌های فراوان انجام شده برای آن باید تقدیر کرد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: انتشار چنین کتاب‌هایی از اسناد ساواک درس آموز است و می‌توان بسیاری از مسائل انقلاب را در آنها به صورت شفاف دید.

 این کتاب و اسناد موجود در آن که مجموعه ای از اسناد محرمانه ساواک پیرامون فعالیت‌های آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است به همت وزارت اطلاعات و مرکز بررسی اسناد تاریخی کشور جمع آوری و به چاپ رسیده‌است.

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما