یمنی‌ها خطاب به اماراتی‌ها: به فکر دستاورد در کره زمین باشید

کدخبر: 391903
اقتصاد نیوز : «محمد الحوثی»، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن به مقامات امارات عربی متحده توصیه کرد که به جای ارسال ماهواره به کره مریخ، به جنایت‌ها و توطئه‌های خود در یمن و منطقه پایان دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، او سه‌شنبه شب در حساب توییتری خود نوشت: «امارات یکی از کشورهای مشارکت کننده در ائتلاف متجاوزی است که یمن را محاصره کرده و [مردم] آن را می‌کشد و در عین حال به دنبال [کاوشگر] "الأمل" در مریخ است. توطئه‌هایتان علیه جمهوری یمن و سایر کشورها را رها کنید. این کار بزرگترین دستاوری خواهد بود که بر روی کره زمین محقق خواهید کرد؛ حتی بزرگتر از نتایجی خواهد بود که کاوشکر الامل از کره مریخ به دست خواهد آورد».

امارات دیروز دوشنبه اعلام کرد که کاوشگر الامل این کشور که هفت ماه پیش به فضا پرتاب شده بود در مدار مریخ قرار گرفته است.

با این حال پرونده حقوق بشری این کشور در یمن که به همراه عربستان سعودی وارد جنگ نابرابر با یمن شده‌اند، بر اساس گزارش‌های سازمان‌های حقوقی بین‌الملل سیاه بوده و این دو کشور در این جنگ دست به اقداماتی زده‌اند که جزو جنایت جنگی به شمار می‌رود.

از زمان آغاز تجاوز نظامی امارات و عربستان سعودی به یمن در سال 1394 تا به امروز، ۱۶۸۰۲ یمنی در حملات ائتلاف سعودی جان‌باخته‌اند که ۳۷۵۳ نفر آنها کودک هستند.

میانگین جمعیت زیر خط فقر به ۸۵ درصد رسیده و به دلیل حمله و محاصره ائتلاف، ۲۰ میلیون یمنی از فقدان امنیت غذایی در رنج هستند

تیتر یک
  • بسته خبری بورسی ۱۴ اسفند ۹۹

    اقتصادنیوز: دو موضوع پیچیدگی‌های تحولات احیای برجام و سرنوشت لوایح FATF برای بورس بازان اهرم سیگنال‌دهنده مهمی ارزیابی …

از دست ندهید
بلیط هواپیما