کدخبر: ۳۴۹۶۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد اعلام شد:

بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه در سال جهش تولید

گروه شرکت‌ها: برنامه ریزی برای انتقال سهام به بازار بالاتر و بررسی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه شرکت های دانش بنیان و همچنین تکمیل زنجیره ارزش افزوده محصول معدن بور از جمله اقدامات مهم آهن و فولاد میلاد در سال جاری عنوان شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمد حسین دیده ور ، مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد در حاشیه برگزاری مجمع سالیانه این شرکت تاکید کرد: انتقال سهام این شرکت به بازار بالاتر از جمله اقداماتی است که در دستور کار  قراردارد و با توجه به فعالیت شرکت  و زیر مجموعه های آن  درصدد هستیم تا نسبت به تبدیل  شرکت به هلدینگ اقدام کنیم تا این امر به سرعت محقق شود.

وی افزود: در همین راستا رایزنی های  اولیه برای انتخاب مشاور پذیرش انجام شده و امیدواریم با همراهی  سازمان بورس این مهم به زودی اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد در تشریح فعالیت  شرکت  با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «جهش تولید » از سوی مقام معظم رهبری گفت : با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته درحال حاضر پرتفوی شرکت ارزش آفرینان توسعه آهن و فولاد میلاد در شرایط مطلوبی قرار دارد و امید می رود متناسب با رشد شاخص و حتی بیشتر از آن بتواند در مسیر سودآفرینی دراین بازار اقدام کند و در مسیر تحقق شعار سال گام برداریم.

 وی  با بیان اینکه  بررسی فرصت های سرمایه گذاری در سایر بخش ها مانند شرکت های دانش بنیان (استارتاپی )و همچنین ایجاد شرکت خدمات بازار سرمایه از جمله  برنامه های در دستور کار شرکت است ، تاکید کرد:  تنوع پرتفوی سرمایه گذاری های" بمیلا" با استراتژی درآمدهای ارزی ،همبستگی منفی (مدیریت ریسک) ،سرمایه گذاری در بازار اولیه و سپس عرضه اولیه شرکت های سرمایه پذیر ،تجهیز منابع و انتشار اوراق برای تامین سرمایه در گردش شرکت های سرمایه پذیر  و در نهایت افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه  از دیگر برنامه های در دست اجرا شرکت است.

دیده ور از برنامه ریزی برای جذب نیروهای متخصص و استفاده از ظرفیت های بازار به منظور حرکت برای تبدیل این شرکت به یک نهاد مالی بزرگ و  انجام برخی مذاکرات با شرکت های حقوقی بزرگ به منظور حضور در ترکیب سهامداران شرکت  آهن و فولاد میلاد  خبرداد.

وی فعالیت در صنایع پایین دستی و بالادستی فولاد و  حضور در بازارهای صادراتی فولاد  را از برنامه های شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد برشمرد و تصریح کرد:  از سال گذشته  سرمایه گذاری در معدن بور قره آغاج زنجان   آغاز و در پی  آن شرکت معدنی میلاد برنا ابرار اقدام به  خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز  در راستای عملیات دپو و استخراج  در آن  کرد و هم اکنون 6 هزار تن سنگ بور در شرکت وجود  دارد.

  مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد  با بیان اینکه معدن مذکور در شرایط مطلوبی قرار داد  ، ادامه داد: تلاش داریم از طریق همکاری با شرکت های خارجی بستر لازم برای تکمیل زنجیره ارزش افزوده این محصول رامهیا کرده و با فرآوری سنگ بور به دست آمده از این معدن ،از محل فروش محصولات فرآوری شده ،ارزش افزوده مطلوبی را برای شرکت  حاصل کنیم.

 وی از تغییر مثبت در شرایط پیش روی شرکت نفت میلاد پارس  خبر داد و افزود :  محصولات این شرکت بازارصادراتی خوبی در کشورهای آسیای شرقی، اروپا و هند  دارد و پیش بینی می شود در سال جاری  با توجه به مزیت نسبی بخش صادرات مواد معدنی و همچنین نسبت های قیمت ارز بتوانیم زمینه برای سودآفرینی این شرکت را مهیا  کنیم. در همین راستا این شرکت بررسی های لازم جهت گسترش فعالیت و ایجاد تنوع در تولیدات و فرآورده ها را به منظور دستیابی به بازارهای داخلی و خارجی در دستور کار خود دارد.

دیده ور خاطرنشان کرد: اگرچه شیوع کرونا و برخی محدودیت های ناشی از تحریم ،شرایط  بازرگانی و اقتصادی  شرکتها در کل کشور را تحت الشعاع قرار داد اما فعالیت های شرکت در حوزه صنعت فولاد  به واسطه ارتباط خوبی که با تولیدکنندگان این حوزه دارد روند مطلوبی را پیش رو داشته است.

مجمع  سالیانه شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد به منظور ارایه گزارش هیات مدیره و  بررسی صورت های مالی شرکت با حضور اعضای هیات مدیره و نماینده قانونی سازمان بورس و ... برگزار و پس از بررسی صورتهای مالی سال 98 ، سهامداران  بر سر تقسیم سود به مبلغ 71ریال به ازا هر سهم توافق کردند.

همچنین در این مجمع، روزنامه دنیای اقتصاد بعنوان روزنامه رسمی شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد مورد تصویب قرار گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند