کدخبر: ۱۵۸۹۸۴ لینک کوتاه

پیام رسان « گپ » رقیب جدید برای مشابه خارجی

گروه بنگاهها: پیام‌رسان «گپ» براساس توانمندی متخصصان ایرانی توسعه یافته و تمامی بخش‌های زیرساخت (بک اند) و کلاینت‌های آن در داخل تولید شده است که همین نکته شاید مهم‌ترین وجه تمایز «گپ» با سایر پیام‌رسان‌های ایرانی باشد.

عضو ارشد تیم گپ با اشاره به اینکه  انتخاب پیام‌رسان بی‌شک از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود:  اکثر پیام‌رسان های ایرانی نیز بر اساس فارسی‌سازی یک نرم‌افزار متن باز (Open Source) تولید و راه‌اندازی شده‌اند؛ در این بین اما «گپ» با طراحی و معماری بسیار حرفه ای و ساختاری کاملا متمایز در حال حاضر به‌خوبی با اپلیکیشن‌های مشابه خارجی خود رقابت می‌کند.

بهشتیان ادامه داد: پیام‌رسان «گپ» با قابلیت چندپلتفرمی برای سیستم ‌عامل‌های اندروید، آی‌اواس، ویندوز، مک و وب به‌صورت بومی تولید شده است که به واسطه این ویژگی، قابلیت توسعه و سفارشی‌سازی تا هر سطحی، در آن وجود دارد. وی تاکید کرد: استفاده از «گپ» با توجه به قابلیت‌های عمومی یک پیام‌رسان مدرن بسیار ساده و روان است چرا که این پیام‌رسان فارسی بوده و شناخت دقیقی از خواسته‌ها و نیازمندی‌های کاربران ایرانی دارد. همچنین کاربران  بلافاصله پس از نصب این اپلیکیشن مخاطبین خود، که دارای شناسه «گپ» هستند را مشاهده می کنند .

بهشتیان با بیان اینکه پلتفرم پیام‌رسانی «گپ» بر پایه پروتکل AMQP بنا شده افزود: در هسته این پلتفرم یک SDP پیشرفته تعبیه شده است تا امکان ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر آن مهیا باشد و امکان ساختن هر گونه گروه و کانال در اختیار کاربر قرار دارد. نکته جالب و متمایز «گپ» امکان لایک کردن پیام‌های موجود در گروه‌ها و کانال‌ها و مشاهده تعداد لایک‌ها است. همانند بسیاری از پیام‌رسان‌های پیشرفته آنچه که در گپ مانع از یکنواختی و خستگی دیداری و ذهنی می‌شود، قابلیت ارسال فیلم و عکس، همراه با ماسک‌گذاری بر روی تصاویر است.

photo_2017-01-18_15-45-26

عضو ارشد تیم گپ افزود: امنیت و سرعت بالای «گپ» به‌واسطه سرورهای داخلی و همچنین امکان به‌اشتراک ‌گذاری اطلاعات و سرگرمی‌ها از طرف افراد یا سازمان‌هایی که منابع ارزشمندی دارند، «گپ» را به یک رقیب بسیار جدی و پرقدرت برای پیام‌رسان‌های خارجی تبدیل کرده است. وی در پایان گفت:شاید در نگاه اول«گپ» از دید کاربر یک پیام‌رسان عادی مثل تلگرام و واتس‌اپ باشد اما با یکبار استفاده از این پیام‌رسان متوجه خواهید شد که در کنار قابلیت‌های پیام‌رسانی به دنیای از اطلاعات و سرویس‌های ارزش افزوده نیز دسترسی دارید. در واقع شما با پیشخوان اکوسیستم بزرگ «گپ» در ارتباط هستید و همه خدمات و اطلاعات پس از پردازش‌های متنوع از طریق این پیشخوان (پیام‌رسان «گپ») در اختیارتان قرار می‌گیرد.