کدخبر: ۱۶۱۰۰۲ لینک کوتاه

دسترسی ۴۱ درصد کودکان زیر ۱۰ سال به فضای مجازی

گروه بنگاهها: بر اساس نظرسنجی برگزار شده در یک برنامه صداو سیما، ۴۱ درصد کودکان زیر ۱۰ سال به فضای مجازی دسترسی دارند.

مجری برنامه محله گل و بلبل با اعلام این خبر گفت: نتیجه این نظر سنجی که در این برنامه انجام شده  نشان میدهد که 17.8 درصد از کودکان زیر 5 سال و 23 درصد کودکان زیر 10 سال دارای گوشی تلفن همراه و تبلت هستند.

داریوش فرضیایی آمار کودکان بالای 12 سال که از گوشی و تلفن همراه بهره مند هستند را 59 درصد اعلام کرد و تصریح کرد: خانواده درسا  به عنوان یکی از حامیان اصلی برنامه های کودکان ،آموزش این گروه سنی  را یکی از رسالت های اجتماعی خود قرار داده است. 

به گفته وی تا زمانی که فعالان اقتصادی دغدغه آموزش و فرهنگ سازی نداشته باشند نمیتوان انتظار اصلاح بسیاری از ناهنجاری های جاری در جامعه را داشت و مسلما هر آموزشی باید از سنین کودکی در کودکان نهادینه شود.مجری برنامه محله گل و بلبل توجه ویژه به  بحث های محتوایی و فرهنگی را یکی از نقاط قوت این برنامه دانست و تاکید کرد: سناریوی جذاب و امروزی و نمایش این محتواها از زبان "پورنگ"و دیگر کاراکترهای دوست داشتنی برای بچه ها با موفقیت روبرو بوده است. 

وی ضمن تقدیر از مسئولان شبکه دو سیما به خاطر نگاه ویژه به موضوع آموزش و فرهنگ سازی از سنین کودکی ،افزود: هنوز هم جای خالی برنامه های ویژه در خصوص فضای مجازی ویژه کودک و نوجوان احساس می شود و فعالیت در این حوزه نیازمند حضور بخش خصوصی است.