کدخبر: ۲۰۸۲۸۲ لینک کوتاه

طرح تولیدکنندگان ایرانی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تجاری‌سازی باشگاه‌ها

هزینه‌های ۱۰۰میلیارد تومانی سه باشگاه بزرگ ایران با مشارکت تولیدکنندگان ایرانی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تامین می‌شود. به گزارش خبرنگار ما، درجشن مبعث شبکه۳، پیشنهاد تجاری‌سازی برندهای سه باشگاه فوتبال برتر کشور به‌عنوان مهم‌ترین و بهترین راهکار درآمدزایی باشگاه‌ها مطرح شد.

گروه بنگاه‌ها :جمعه‌شب برانکو ایوانکوویچ، میهمان برنامه جشن مبعث فروشگاه رفاه بود که با همراهی دکتر گل‌زاده، مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و عضو سابق هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس، این طرح را به وزیر ورزش پیشنهاد دادند.

فرشید گل‌زاده در این برنامه در توضیح این طرح گفت: «امروزه حداقل یک‌سوم درآمد باشگاه‌های بزرگ دنیا از محل فروش محصولات با برند باشگاه به‌ویژه به هواداران حاصل می‌شود و این رویکرد در ایران می‌تواند حداقل سالی ۱۰۰میلیاردتومان درآمدزایی برای سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی ایجاد کند.» مدیرعامل رفاه، همچنین این پیشنهاد را در سال حمایت از «کالای ایرانی» فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان ایرانی در حوزه پوشاک، لوازم‌خانگی، لوازم‌التحریر و... عنوان کرد و افزود: «با پشتیبانی شبکه فروش فروشگاه‌های زنجیره‌ای گسترده در کشور، علاوه بر ارائه خدمات بازاریابی، تبلیغات و فروش محصولات با برند باشگاه‌های برتر، از فروش محصولات تقلبی از طریق دیگر کانال‌های فروش جلوگیری می‌شود.» برانکو ایوانکوویچ هم در این برنامه از رویکرد بازی جوانمردانه فیفا نام برد که باشگاه‌ها باید بتوانند هزینه‌های خود را به‌طور کامل از طریق درآمدزایی پوشش دهند و از دولت‌ها مستقل باشند. وی ایران و هواداران باشگاه‌ها را یک پتانسیل بی‌نظیر برای تحقق این مهم دانست.